D U Y U R UÇarşamba, 11 Mart 2009

D U Y U R U Çeşitli tarihlerde Bulgaristan'dan Türkiye'ye göç ederek yerleşmiş bulunan, ancak Türk vatandaşlığı hakkı kazanamamış, aynı zamanda da Türkiye'de ikamet tezkeresi alamamış veya ikamet tezkeresi almış olduğu halde süresini uzatamamış olan soydaşlarımızın sorunlarının çözümü için derneğimiz tarafından bir çalışma başlatıldı.
İstanbul'da yaşayan, ancak elinde ikamet tezkeresi olmayan veya süresi geçmiş ikamet tezkeresinin süresini uzatamamış olan Bulgaristan göçmeni soydaşlarımızın en geç 20 Mart 2009 kadar dernek genel merkezine gelerek, burada oluşturulacak listeye isimlerini, kimlik ve iletişim bilgilerini kayıt ettirmeleri gerekmektedir.
Listeye kayıt olmak için müracaat edeceklerin dernek genel merkezimize gelirken yanlarında 1.Bulgaristan pasaportu 2.Eğer varsa ikamet tezkeresi 3.Türk vatandaşı olan bir akrabasının kimlik fotokopisi getirmeleri gerekmektedir.
Başvuruda bulunacak ailelerden, yukarıda istenen evrakları tüm aile bireyleri adına bir kişi başvuruda bulunabilir.
Söz konusu listeye kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, kayıt altına alınmış olan soydaşlarımıza ikamet tezkeresi verilmesi veya tezkere süresinin uzatılması için Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği tarafından T.C. İçişleri Bakanlığın nezdinde girişimlerde bulunulacak ve yapılacak çalışmaların sonucu da kamuoyuna ve ilgililere duyurulacaktır.

www.bulturk.org.tr
Bulgaristan Türkleri
Kültür ve Hizmet Derneği
Genel Başkan
Prof.Dr.Hayati DURMAZ


DİĞER HABERLER