DEDELER /MİLADİNOVO/ KÖYÜ ÇOCUKLARI BURSA'YA MİSAFİR OLDULARCuma, 15 Ağustos 2008

DEDELER /MİLADİNOVO/ KÖYÜ ÇOCUKLARI BURSA'YA MİSAFİR OLDULARKırcaali ve Bursa'nın Osmangazi Belediyelerinin kültür, eğitim ve spor alanındaki işbirliği çerçevesi dâhilinde Miladinovo köyü "Hristo Botev" Ortaokulundan on öğrenci Bursa'yı ziyaret ettiler. Onların bu ziyareti, ömür boyu unutamayacakları bir anı olarak kalacak.
Zengin ve farklı etkinliklerle dolu programları, belediyenin beş yıldızlı oteline yerleşince hemen başladı - çocuklar, Türkiye'nin en büyükleri arasında bulunan hayvanat bahçesini ziyaret ettiler. Öğleden sonraki etkinlik daha da ilginçti - gelecek yıl yapılacak olan Su Kayağı Avrupa Şampiyonasını düzenleme sertifikasını kazanmış gölde, su kayağı yarışmasına tüm çocuklar katıldı.
"Karaman" yüzme havuzu ve Lunapark'taki oyunlar, Miladinovo çocuklarına güzel bir sürpriz oldu. Onlar doyasıya yarışıp eğlendiler. Salıncaklar, arabalar, oyuncaklar neşelerini daha da arttırdı.
Kıyı şehirlerinden Mudanya'yı ve en yüksek dağ olan Uludağ'ı ziyaret eden çocuklar Bursa'yı kuş bakışı görme ve hatıra fotoğrafı çektirme isteği gerçekleşmiş oldu. Tophane, Ulu Cami, Kapalı Çarşı gibi tarihi yerleri gezerek asırlık şehir hakkında bilgilerini zenginleştirdiler.
Özel futbol ilkokulunu ziyaretleri ise bir spor şölenine dönüştü. Grubumuz, öğrencilerin becerilerini geliştirdiği ortamdan çok etkilendi. Organize edilen karşılaşmada, futbolcularımız gol atmada iyi teknik ve becerilere sahip olduklarını sergilediler.
Öğrenci grubu. "Hristo Botev" Orta Okulunun arkadaşlık anlaşması imzalayacağı "Elmas bahçeler" İlk Okulunu da ziyaret etti. Bu yıl zarfında Bursa'dan on öğrenci, Miladinovo çocuklarına misafir olacak ders dışı organizasyonlar ile okul gazetesi yayını hakkında bilgi alış verişinde bulunacaklar.
Misafirliğimizin doruk noktasına, grubumuzun görkemli belediye binasını ziyaretiyle ulaştı. "Hristo Botev" Ortaokuluna iki kez misafir olan Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe şehrin gelişimini ve çocukların eğitim ve öğrenimi için büyük çabalarını anlattı. Belediye Başkanı, Miladinovo okuluna yardımlarını devam ettireceklerini söyledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER