DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜNDE ANLAMLI RESİM SERGİSİSalı, 11 Aralık 2007

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜNDE ANLAMLI RESİM SERGİSİDeğerli üstad, düşünür ve ressam Embiya Çavuş 103. kişisel resim sergisi açılışını dünya insan hakları günü olan 10 aralık 2007 tarihinde İzmir ekonomi üniversitesinde İzmir Vali yardımcılarından sayın Fethi Özdemir ile birlikte yaptı.
Sergi açılışında sayın Embiya Çavuş'un ve sayın Fethi Özdemir'in üzerinde durdukları konu; yaşanmış olan insanlık dramlarının, soykırımların bir daha tekrar etmemesi ve ülkelerin bu konuda daha hassas olması gerektiği belirtildi.

Sergide Embiya Çavuş, eşi Hanife Çavuş, Vali yardımcısı Fethi Özdemir, Balkan göçmenleri iş adamlari derneği başkani Rahmi Sezgin, İzmir BAL-GÖÇ kurucularından Ali Dönmez, İzmir BAL-GÖÇ genel sekreteri Aynur Açıkgöz, Türk dünyasi ve insan hakları derneği başkanı Celal Öçal, İzmir balkan dernekleri federasyonu genel başkani Vahap Savaşan, İzmir Avrasya Türkleri kültür ve dayanışma derneği başkanı Mehmet Serbest ve ekonomi üniversitesi yetkilileri ve hocalari hazır bulundular.

Embiya Çavuş'un eserlerini bir araya getiren ve tunaser yayınlarından çıkan kitabi da sergi boyunca ilgililerle buluşacaktir.
Sergi 17 aralık 2007 tarihine dek İzmir ekonomi üniversitesi fuaye alanında GEZİLEBİLİR.

SAYGILARIMIZLA,
--
BALKAN GÖÇMENLERİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (BAGİAD)

CUMHURİYET BULV. ATAMAN ERMAN İŞ MRK. NO.90 K.8 D.16 KONAK / İZMİR
TELEFON. 232 / 482 07 96
FAKS. 232 / 482 07 69
GSM. 505 / 521 17 06
E - POSTA. info@bagiad.com - bagiadizmir@gmail.com


DİĞER HABERLER