EDİRNE TRAKYA-BALKAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ'NİNPazartesi, 28 Nisan 2008

EDİRNE TRAKYA-BALKAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ'NİN26 Nisan 2008 tarihinde Trakya-Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin geleneksel dayanışma yemeği Edirne Villa Restoran'da yapıldı.

Serhad şehri Edirnemizde Arda, Tunca ve Meriç nehirlerinin birleştiği bu anlamlı yerde yapılan yemeğin amacı, 1996 yılında kurulan Trakya-Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerinin bir araya gelerek üyeler arasında bağlılık ve dayanışmanın sürdürülmesidir.

Katılımın ve ilginin son derece yoğun olduğu yemekte, Edirne Vali Yardımcısı Cengizhan AKSOY, Edirne Belediye Başkan Vekili Namık Kemal DÖLENEKEN, Edirne milletvekili Cemalettin USLU, Trakya Üniversitesi Rektörü Enver DURAN, Ağır Ceza Mahkemesi Bşk., Cumhuriyet Savcısı, Jandarma Alay Komutanı, Balkan Türkleri Federasyonu Başkanı, Koşukavak Belediye Bşk. Yard.Abidin Hacımehmet ve kardeş Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan AZİZ, yoğun işleri nedeniyle katılamadığı geceye kutlama mesajı gönderdi.

Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Levent ÇEVİKELİ'nin, "Köklerinden ve atalarından aldığı gücü bugüne ulaştıran derneğimizin çok değerli üyeleri ile epeyce güçlendiğini ve her zaman elele birlikte olmamız gerektiğini "belirten konuşmasından sonra yemeğe katılan konuklar da birlik ve beraberlik mesajı veren kısa birer konuşma yaptılar.

Rumeli türkülerinin değerli yorumcusu sanatçı Faruk YILMAZ'ın yer aldığı gecede Kırcaali'nin Koşukavak ilçesinin mahalli sanatçılarının seslendirdiği eserler geceye renk kattı.


DİĞER HABERLER