Edirne Trakya Üniversitesi, Bulgaristan’dan Yeni Öğrencilerini BekliyorPazartesi, 19 Temmuz 2021

Edirne Trakya Üniversitesi, Bulgaristan’dan Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Edirne Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Türker Türküç, Kırcaali ve Haskovo (Hasköy) illerine bağlı ilçe belediye temsilcileriyle bugün bir çalışma toplantısı düzenledi.

Onlar, üniversitenin çeşitli fakülteleri ve bölümlerinin yanı sıra Bulgaristan'dan öğrenci kabul koşulları hakkında bilgi verdiler.

Edirne'deki Trakya Üniversitesinde 64 ülkeden öğrenci eğitim görmektedir. Balkan ülkelerinden toplam 4 000 öğrencinin 1200’ü Bulgaristan'dandır. Üniversitede 300 bölüm bulunuyor.

2021/2022 eğitim öğretim yılı için yurt dışından başvuru evrakları 30 Temmuz 2021 tarihine kadar kabul edilecek.

Başvuru Bulgarca da dahil olmak üzere çevrimiçi yapılır, ücretsizdir. Öğrenci kabulü, başvuru belgelerine dayanmaktadır. Bulgaristan'dan öğrencilerin kabulü için tıp, diş hekimliği, eczacılık, arkeoloji, mühendislik /makine ve inşaat mühendisliği/ ve diğer mesleklerde çeşitli uzmanlık alanlarında 403 yer ayrılmıştır.

Trakya Üniversitesinden alınan diplomalar uluslararası düzeyde tanınır. Üniversite, Sofya Sveti Kliment Ohridski Üniversitesi, Plovdiv (Filibe) Paisiy Hilendarski Üniversitesi gibi üniversitelerimizle ve ayrıca dünyanın dört bir yanından 28 diğer üniversiteyle temas halindedir.

Başvuru yapmak isteyenler detaylı bilgi için şu web sayfasını ziyaret edebilirler: https://student.trakya.edu.tr


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER