EDRİNE VE ELHOVO BELEDİYELERİ ARASINDA HAYATA GEÇİRİLECEK ORTAK BİR PROJE TANITILDICumartesi, 22 Mart 2008

EDRİNE VE ELHOVO BELEDİYELERİ ARASINDA HAYATA GEÇİRİLECEK ORTAK BİR PROJE TANITILDI21 Mart tarihinde Edirne'de Edirne ve Elhovo belediyeleri arasında hayata geçirilecek ortak bir proje tanıtıldı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Namık Kemal Döleneken, projenin, sınır ötesi işbirliği programı çerçevesinde gerçekleştirildiğini ve Avrupa fonları tarafından finanse edildiğini söyledi. Projenin, Istranca bölgesinin gelişmesini ve pekiştirilmesini kapsamına aldığı da belirtildi.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Namık Kemal Döleneken, ‘Amacımız, bölgede Avrupa modeli yaratmaktır. Avrupa Birliği fonlarından 47 bin avro sağlandı. 2008 yılının sonunda sona erecek projeye toplam 13 belediye katılacak. Proje kapsamında ortak ticari-ekonomik ve kültürel girişimler yapılacak' dedi.
Projeye Edirne ve Elhovo belediyelerinden başka Istranca Belediyeleri Birliği ve sivil toplum örgütleri de katılacak. Projenin tanıtımında Elhovo Belediye Başkanı ve Proje Koordinatörü Pepa Küçükova, beraberindeki heyet ve iki belediyeden temsilciler hazır bulundu. Proje, Edirne ve Elhovo belediyelerinin ilk ortak girişimidir. Edirne yetkilileri, projeyi önemli ilk adım olarak niteledi.


DİĞER HABERLER