Gebze Bölgesi Bulgaristan seçimleri için hazır!Cumartesi, 13 Kasım 2021

Gebze Bölgesi Bulgaristan seçimleri için hazır!

Gebze Balkan Türkleri Derneğinde bu sabah kahvaltılı Bulgaristan seçimlerine ilişkin toplantı yapıldı. Toplantıda açıklamayı  Dernek Başkanı Hüseyin Aksu yaptı. Gebze İnönü mahallesindeki dernek binasında yapılan toplantıya sandıkların kurulacağı Çayırova, Şekerpınar ve Darıca bölgesinden de temsilciler katıldı.

 Başkan Aksu Gebze’de 2, Çayırova 1, Darıca’da 1 olmak üzere 4 sandıkta kullanılacak oylama konusunda ve sandıklarda görev yapacak hazırlıkları açıkladı, bu konuda yapılması gerekenleri aktardı.

Başkan Aksu, Kocaeli genelinde 8 ayrı sandıkta Bulgaristan seçimleri için oylama yapılacağını, bu konudaki hazırlıkları tamamladıklarını bildirdi. Aksu, "Türkiye’de yaşayan Bulgaristan vatandaşı olarak vatandaşlık hakkımızı ve oyumuzu kullanalım. Bir bayram havasında sandığa gidelim" çağrısında bulunarak yarın için sandık görevlilerinin hazır olmalarını istedi. 14 Kasım pazar günü (yarın) yapılacak olan Bulgaristan seçimleri için Kocaeli bölgesinde yaklaşık 9 bin 500 kişi oy kullanma hakkı olan çifte vatandaş potansiyeli bulunuyor.

YILMAZ IŞIK

GEBZE


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER