Geleneksel Balkan İftarı Şekerpınar’da gerçekleştiCuma, 31 Mart 2023

Geleneksel Balkan İftarı Şekerpınar’da gerçekleşti

Geleneksel Balkan İftarı Şekerpınar’da gerçekleşti
Her yıl geleneksel olarak yapılan Balkan Türkleri kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-TÜRK ) İftarı bu akşam Kocaeli Büyükşehir Belediyesi-Baltürk ev sahipliğinde Çayırova, Cumhuriyet Mahallesi ( Şekerpınar) Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi Düğün Salonunda gerçekleşti.
İftara Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç, Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Bulgaristan’dan misafir konuklar Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekili adayları Kırcaali’den Bayram Bayram ve Abidin Hacimehmed ile Hasköy Milletvekili adayı Mehmet Lyatif, BAL-TÜRK Genel Onursal Başkanı Dr. bayram Çolakoğlu, BAL-TÜRK Genel Başkanı Günay Uzun ve Yönetimi, Gebze Balkan Türkleri Başkanı Hüseyin Aksu ve Yönetimi, çevre illerden Balkan Türkleri başkan ve yönetimleri, Balkan Camiasından yaklaşık binden fazla kişi katılım gösterdi.
BAL-TÜRK GENEL BAŞKANI GÜNAY UZUN KATILIMDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ
İftarın açılmasının ardından açılış konuşmasını yapan Bal -Türk Genel Başkanı Günay Uzun, bu akşam burada Bulgaristan Türkleri’nin milli gururu olan Dünya Olimpiyat Şampiyonu Merhum Naim Süleymanoğlu’nun ismini taşıyan bir mekanda yapılmasının daha anlamlı olduğuna işaret etti ve katılımından ötürü Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın olmak üzere, tüm protokol üyelerine ile Komşu Bulgaristan’dan gelen konuklara katılımlarından ötürü teşekkür etti.
Uzun konuşmasında, Bulgaristan’da 2 Nisan’da yapılacak olan milletvekili seçimleri için Türkkiye’den de oy kullanılmasının oldukça önemli bir husus olduğunun altını çizdi ve bu seçimler için oy kullanma hakkı olanların mutlaka sandık başına gitmeleri çağrısında bulundu.

MİSAFİR MİLLETVEKİLİ ADAYI BAYRAM: ” BURADA OLMAKTAN ÖTÜRÜ ÇOK MUTLUYUM!”
Uzun’un konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali Milletvekili Adayı Bayram Bayram da yemeğe katılan protokol ve Balkan Camiasını selamladı ve burada olmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi. Bayram sözlerinin başında Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diledi ve her zaman Balkan insanları olarak depremzedelerin ve Türkiye’nin yanında olduklarını belirtti. Bayram konuşmasında 2 Nisan pazar günü yapılacak olan Bulgaristan Parlamento seçimleri için Türkiye’den oy kullanacak olan seçmenlerin oylarına ihtiyaç duyulacağını ve bu anlamda herkesi mutlaka sandık başına gitmeleri çağrısında bulundu.
BAŞKAN BÜYÜKGÖZ’DEN SELAMLAMA KONUŞMASI
Balkan İftarına katılan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de iftara katılan vatandaşları selamladı ve Mübarek Ramazan ayını tebrik etti. Başkan Büyükgöz Gebze Belediyesi olarak geçen yılda olduğu gibi bu yıl 2 Nisan pazar günü yapılacak olan Bulgaristan Parlamento seçimleri için Türkiye’den oy kullanacak olan seçmenlerin sandık başlarına gitmeleri için her türlü desteği ve kolaylığı sağlayacaklarını kaydetti.
BAŞKAN ÇİFTÇİ’DEN SELAMLAMA KONUŞMASI
Balkan İftarına katılan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi de selamla konuşması için davet ediliği sahnede yaptığı konuşmada bir ramazan ayında daha birarada bulunmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti ve mutluluğunu dile getirdi ve birlik ve beraberlik içinde nice Ramazan aylarında buluşulmasını temenni etti.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’DAN SELAMLAMA KONUŞMASI
Daha sonra selamla konuşması için sahneye davet edilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Balkan Camiası’nın Mübarek Ramazan ayını tebrik etti. Başkan Büyükakın, Bulgaristan’da 2 nisan pazar günü yapılacak olan Bulgaristan milletvekili seçimlerinde Türkiye’de bölgemizde oy kullanacak olan çifte vatandaş seçmenlere de sandıklara ulaşmalarında her türlü kolaylığı da sağlayacaklarını söyledi.
İFTARDA SEMA GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ
İftar sırasında semazenlerin sema gösterisi büyük beğeni aldı. İftar yemeği katılanlara çay, çocuklara pamuk şeker, patlamış şeker ikramı ve palyaço gösterisi ile devam ederek son buldu.
YILMAZ IŞIK


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER


06 Nisan 2024