GENÇLERE DAHA İYİ ŞANS İÇİN İŞBİRLİĞİÇarşamba, 11 Ekim 2006

GENÇLERE DAHA İYİ  ŞANS İÇİN İŞBİRLİĞİ"Gençlere daha iyi şans için işbirliği" Kırcaali Belediyesinin geliştirdiği ve kazandığı bir projedir. Proje Avrupa Birliği PHARE Programı, Bulgaristan-Yunanistan Sınır Ötesi İşbirliği, Bütçe satırı: 2003/005 - 630.03-02 ve Bulgaristan hükümeti tarafından finanse edilmektedir ve proje Yunanistan Komotini / Gümülcine / Belediyesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Projenin değeri 103 776 eurodur ve bu miktarın 90% avrupa katkısı ve 10% Kırcali Belediyesinin katkısıdır.

Projenin esas hedefi uzun vadeli işsiz olan insanlara kısa vadeli istihdam sağalamak ve onların iş piyasasında rekabet gücünü güçleştirmek ve bu hedefte onları Gençlik Merkezinin binasının tamir işlerini gerçekliştirmek için işe almak.

Projenin temel aktiviteleri: 30 işsiz belirlenecek ve onlara kısa vadeli iş sağalanacak ve belirlenen bu insanlar Gençlik Merkezinin binasının tamir işlerine katılacaklar, Gençlik Merkezinin binası onarılacak, "İş piyasasına yönelik politikalar ve hizmetler " hakkında ikitane rapor hazırlanacak, birisi bulgar partner tarafından diğeri ise yunan partner tarafından, Yunanlı partner ile iş piyasası politikalarına yönelik bilgi alış verişi gerçekleştirecek.

Projenin bitiş tarihi 2006 kasım ayının sonudur.DİĞER HABERLER