Gençoğlu 2 Nisan’ı işaret etti, ‘birlik ve beraberlik çağrısı’ yaptıCumartesi, 25 Şubat 2023

Gençoğlu 2 Nisan’ı işaret etti, ‘birlik ve beraberlik çağrısı’ yaptı

BAL-GÖÇ, BGF ve BRTK Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Yusein Veliaydin Ahmed ve HÖH Kırcaali İlçe Başkanı Latif Rasim’i Bursa’da konuk etti. Gençoğlu, 2 Nisan’da yapılacak olan Bulgaristan Erken Genel Parlamento Seçimleri’ne dikkat çekerek birlik çağrısı yaptı.

BAL-GÖÇ, Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF) ve Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Yusein Veliaydin Ahmed, HÖH Kırcaali İlçe Başkanı Latif Rasim ve beraberindeki heyeti Bursa’da konuk etti. Gençoğlu, ziyarete ilişkin yaptığı konuşmada 2 Nisan’da gerçekleştirilecek Bulgaristan Erken Genel Parlamento Seçimleri’ni hatırlatarak “Komşumuz, dostumuz, ortak çıkarlarımız olan Bulgaristan’da nisan ayında tekrar çok önemli bir seçim var. Bu seçim gerek orada yaşayan kardeşlerimiz, gerek Türkiye’de yaşayan kardeşlerimiz ve gerek de hepimizin çocuklarının açısından çok önemli bir seçim. Son zamanlarda birçok seçimler oldu evet yorulduk ama biz ne zahmetli günler gördük, nereleri aştık. Dolayısıyla bu seçimlere gereken önemi vererek, hepimizin gerekli altyapıları hazırlamasını, hazırlıklarımızı tamamlamamız çok önemli” dedi.

BU SEÇİMLER ÇOK ÖNEMLİ

Gençoğlu, seçim öncesi birlik çağrısını yineleyerek “Bir bütün olarak hareket ederek inşallah bu seçimlerde en güzel birşekilde Hak ve Özgürlük Partisi’ndeki kardeşlerimize, oradaki iktidar ortağı yapabilecek konuma getirecek oyları inşallah sağlar ve bu arzu ettiğimiz başarıya da inşallah ulaşırız. Bizlerin orada temsili açısından bu seçimler çok önemli. İnşallah bu seçimlerde gerekli çoğunluğu sağlayarak, birlik beraberlik içerisinde hareket ederek en güzel bir şekilde bu seçimlerde arzu ettiğimiz sonuçları almak en büyük hedefimiz. Bu seçimlerin komşumuz, dostumuz, ortak çıkarlarımız olan Bulgaristan’a da hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

BİZ ETLE TIRNAK GİBİYİZ

Bulgaristan’daki soydaşlarımızı yakından ilgilendiren seçim öncesi yapılan bu ziyaretin çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Turhan Gençoğlu, “Etimiz, tırnağımız olan Bulgaristan’dan çok değerli kardeşlerimizi bugün aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluk. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve beraberindeki heyet çok değer verdiğimiz isimlerden oluşuyor.  Kendilerini burada misafir etmekten büyük bir onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

UMARIZ ARZU EDİLEN KATILIM SAĞLANIR

Bursa’ya ziyaret gerçekleştiren Kırcaali heyetinin 2Nisan’daki seçimle ilgili önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Gençoğlu, “Bu çalışmalarında başarılar diliyorum. Umuyoruz ki bu çalışmalarla beraber arzu edilen katılımlar en güzel şekilde sağlanır. Kendilerine tekrar hoş geldiniz diyorum. İnşallah bu seçimlerin, hepimizin komşumuz Bulgaristan için hayırlara vesile olmasını da temenni ediyorum” dedi. Gençoğlu, 2 Nisan’daki seçimlerin önemine vurgu yaparak “Bu seçimlere herkesin gereken önemi vermesi ve katılması gerekiyor. Bizim, çeşitli sorunlarımız var. Sorunlarımızın çözümü için arkadaşlarımızın oradaki yönetimlere ortak olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

GENÇOĞLU’NDAN TAZİYE MESAJI

Turhan Gençoğlu, 11 ili etkileyen ve 44 binden fazla insanımızın yaşamını yitirdiği Kahramanmaraş depremleri dolayısıyla başsağlığı dileklerini ileterek “Ben bu depremde aramızdan ayrılan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine baş sağlığı diliyorum. Yaralı olan kardeşlerimize de en kısa zamanda eski sıhhatlerine kavuşmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

AZİS: BULGARİSTAN’DA HÜKÜMETİ YÖNETMEYE ADAYIZ

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis de Kahramanmaraş depremleri dolayısıyla başsağlığı dileklerini iletirken “Türkiye’nin zor günlerinde, zor zamanlarında yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz. Bizler de kardeşlerimizle birlikte olmak için Bursa’ya, Trakya’ya, İstanbul’a ve İzmir’e gelerek vatandaşlarımızın acısını paylaşmak istedik. Kırcaali’deki çocuklarımız da bu elim olaydan etkilenen kardeşleri için bir kampanya düzenledi. Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak da depremin yaşandığı ilk günden itibaren Bulgaristan genelinde belediye başkanlarımız, parti yönetimlerimiz ve vatandaşlarımızla seferber olduk ve topladığımız yardımları zor günler yaşayan bölgelere ulaştırdık” dedi. Yaklaşan seçimlere de dikkat çeken Azis, “Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak önümüzdeki seçimlerde hükümeti yönetmeye aday olduğumuzu söylüyoruz. Ama aday olmakla iş bitmiyor. Gücümüze güvenerek bunu söylememiz gerekiyor. Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak Bulgaristan’daki ve Türkiye’deki vatandaşlarımızın desteği ile hedefimizi gerçekleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER