Gençoğlu, "Soydaşlarımız hür irade ile seçme ve seçilme hakkını kullanmalılar"Cuma, 24 Mart 2017

Gençoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca düzenlenen "Rumeli-Balkan Buluşması"nda Türkiye'deki tüm konfederasyon, federasyon, dernek üyelerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Rumeli ve Balkanlar'dan Türkiye'ye gelenler için "Onlar göçmen değil bu vatanın asil evlatları" demesi salondan büyük alkış aldı.

Sorunlarımızın tamamına yakını çözümlendi.

Türkiye'deki tüm Rumeli-Balkan sivil toplum örgütleri adına konuşan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu Ankara'da başlayan İzmir, Bursa, Aydın, İstanbul ve Adana'da yapılan çalıştay ve çalışmalardan dolayı Cumhurbaşkanımıza, Başbakan Yardımcımıza, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlara minnet ve şükranlar duyduğunu söyleyerek," Balkanlardan Türkiye'ye gerçekleşen göçlerin devam etmesiyle parçalanmış aile sorunlarının hiçbir zaman bitmeyecek. Özellikle son zamanlarda gerek sosyal haklar gerek ikametgah ve sorunlarımızı Cumhurbaşkanımıza ilettiğimiz zaman gördüğümüz yakın ilgi, alaka ve talimatla bugüne kadar sorunlarımızın tamamına yakınının çözümlendiğini görmekten mutluluk duyuyoruz." Diye konuştu.

Gençoğlu, "Soydaşlarımız Hür irade ile seçme ve seçilme hakkını kullanmalılar"

Gençoğlu, 26 Mart Pazar günü Bulgaristan'da soydaşlarımızın geleceğini yakından ilgilendiren genel seçimler olacağını anımsatarak, bu seçimle ilgili medyada çıkan bazı haberlerin kendilerini rahatsız ettiğini bildirdi.
Soydaşlarımızın Bulgaristan'dan Türkiye'ye kendi isteğiyle gelmediğini anlatan Gençoğlu, şunları kaydetti:
"Bulundukları topraklardan asimilasyonla aileler birbirlerinden kopartılarak göçe zorlandılar. Dolayısıyla bu kardeşlerimizin gerek Türkiye'de gerekse, Bulgaristan'da bulundukları yerlerde hür iradeleriyle seçme ve seçilme hakkına sahip olmaları gerekiyor. Bize insanlık dersi vermeye kalkan Avrupa'nın bu konuda sessiz kalmaması gerekiyor." dedi. Avrupa ile entegre olmuş komşumuz dostumuz ortak çıkarlarımız olan Bulgaristan yetkililerinin bu kardeşlerimizin güvenli bir ortamda oy kullanmalarını sağlamak için gerekli önlemleri alacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.


DİĞER HABERLER