GERB KIRCAALİ'DE OFİS AÇTIPazartesi, 05 Mart 2007

GERB KIRCAALİ'DE OFİS AÇTIGERB partisi başkanı Tzvetan Tzvatanov Kırcaali ofisi'nin açılışında şu açıklamayı yaptı.
"Kırcaali ve bölgesinde yaşayan insanlar GERB üyesi olmaya korkuyorlar. Bize bilgi için ulaşıyorlar fakat GERB üyesi olmak sorun demektir diye endişelerini ifade ediyorlar". Onun sözlerine göre günümüzde insanlar demokrasi'nin ilk yıllarına bakış politik tercihlerini ifade etmekten daha çok korkuyorlar.
Tzvetanov açıklamasına şöyle devam etti.
"İnsanlar bölgede herşeyin kontrolünü tutan ve yöneten Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ ve Bulgaristan Sosyalist Partisi'nden / BSP / korkuyorlar. Son parlamento seçimlerinden sonra insanlar BSP'nin bölgede HÖH'ün monopoluna son vereceklerine inanıyorlardı, ancak bu gerçekleşmedi".
Tzvetanov GERB' in yerel seçimlerde nasıl oynayacağı konusunda bilgi vermekten kaçındı. Onun görüşlerine göre BSP' nin açıkladıkları gibi ortak bulgar aday kaldıracaklarının aksine HÖH ile ortak aday kaldırmaları daha mümkün.
GERB başkanı açıklamasına şunları da ileve etti.
"Tüm Balkanlarda en başarılı olarak gösterilen ülkemizde ki etnik modele karşı değiliz. Ancak biz azınlık olan bölgelerde seçmenlere baskı uygulayarak sıra altına 95 % katılaım ile oy kullandırmaya karşıyız. Belirtmek istiyorum ki diğer bölgelerde katılım oranı 35 % aşmıyor".


DİĞER HABERLER