GÜNEY BULGARİSTAN'IN EN BÜYÜK ÇÖP DEPOSU KIRCAALİ'DE KURULACAKPazartesi, 29 Ocak 2007

GÜNEY BULGARİSTAN'IN EN BÜYÜK ÇÖP DEPOSU KIRCAALİ'DE KURULACAKKırcaali Valiliği ve Belediye yönetmenliğinin müşterek çabaları sayesinde İSPA Programı çerçevesinde 14 miliyon EURO tutarında yeni bir Danimarka Şirketi Projesinin icrasına başlanacak.
Kırcaali, Ardino, Krumovgrad, Çernooçene, Mestanlı, Kirkovo ve İvaylovgad belediyelerinin çöplerinin bir 30 yıl süre için muhafaza edebilecek olan çöp deposu şehir yakınlarındaki Vişevgrad semtinde 400 dekar bir sahaya kapılayacak.
Projenin icrasına katılmak isteyen Şirket sahipleriyle yeni yılın ilk günlerinde görüştüğünü, gereken şartları öne sürdüklerini kaydeden Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, Türkiye, İspanya ve Almanya gibi ülkelerin önde gelen namzetler arasında olduklarını belirtti.
Depoda 50-100 kişiye iş sağlanacağını hatırlatan Belediye Başkanı, inşaat işlerinin bir üç sene içinde sona ereceğini, "Temiz bir Rodop Bölgesi" için böyle bir Deponun fevkalâde önem taşıdığını, Maliye Bakanlığının da 3 milyon leva ile yardımda bulunacağını kaydetti.


DİĞER HABERLER