Hak ve Özgürlük Hareketi Genel Başkanı Doç. Dr. Cevdet Çakırov ve Heyetinin İzmir ZiyaretiPerşembe, 16 Mayıs 2024

Hak ve Özgürlük Hareketi Genel Başkanı Doç. Dr. Cevdet Çakırov ve Heyetinin İzmir Ziyareti

Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Doç. Dr. Cevdet Çakırov, Genel Başkan Yardımcısı Aysel Rufad, Kırcaali Milletvekili Pavlin Krıstev, Haskovo Milletvekili Mümün Sali Mümün, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman ve Haskovo Milletvekili adayı Serkan Seyit Ahmet'ten oluşan heyet Türkiye’ye yapmış oldukları ziyaretleri kapsamında Buca Belediyesinin ev sahipliğinde, İzmir Bal-Göç Genel Merkez ve HÖH Ege Bölgesi Temsilciliğinin katkılarıyla Bulgaristan ve AB Parlamento seçimleri istişare toplantısında bir araya gelindi.

Toplantıya İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu ve Derneğimiz Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy, İzmir Bal-Göç Genel Merkez ve Şube yöneticileri, Manisa Balkanlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Altan Hafızismailoğlu ve yöneticileri, Balıkesir Balkanlılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr. Mustafa Akpınar ve yöneticileri Hak ve Özgürlük Hareketi Ege Bölge Temsilcisi İsmail Vatansever, İzmir Temsilcileri ve seçim sürecinde sandıklarda görev alacaklar katıldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada ziyarette bulunan heyet ortak bir dille daha önce gerçekleştirilen parlamento seçimlerinde başarılı ve özverili çalışmalarda bulunan, sandıklarda görevli vatandaşlarımıza teşekkür ettiler, birlik çağrısı ve oy kullanma hakkına sahip olan herkesin sandıklara gitmesi, özellikle bu hususta gençlerimizin bilgilendirilmesi ve demokratik oy haklarını kullanmaya davet edilmesi vurgulandı. Ev sahipliği için Buca Belediye Başkanı Görkem Duman'a ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER