HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ MÜH. HASAN AZİS'İ İKİNCİ KEZ KIRCAALİ'YE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEÇTİÇarşamba, 15 Ağustos 2007

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ    MÜH. HASAN AZİS'İ  İKİNCİ KEZ KIRCAALİ'YE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEÇTİKırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis yaklaşan yerel seçimlerde ikinci başkanlık süresi için belediye başkanı adayı. Bu karar 4 Ağustos HÖH Bölgesel Kurul toplantısında alındı. Şimdiki belediye başkanı partinin 60 yerel organizasiyonu tarafından desteklendi.

Bu kurul toplantısında belediye başkanının şu ana kadar ki işinin raporu da kabul edildi. Belediye başkanının faliyetine başarılı not verildi ve bu da onun tekrar aday olarak ilan edilmesinde önemli etken oldu. Başarılı not HÖH belediye meclisi üyelerine de verildi.

24 Ağustosa kadar HÖH kuruluşları yerel kurullarla toplantılar gerçekleştirecek ve orada yerel seçimler için liste sıralanacak ve 48 yerleşim birimi-köyler için aday muhtarlar belirlenecek. 25 ve 26 Ağustosta iç seçim ile birden fazla muhtar adayı olan bölgelerde ki adaylar belirlenecek. HÖH kesin liste ile 1 Eylül'de hazır.

HÖH Kırcaali Başkanı sayın Seyfi Necib Kırcaali Habere şu açıklamada bulundu "Toplantılara 4 Ağustosta başladık ve şu ana kadar 20 tane toplantı gerçekleştirdik ve 15 yerleşim biriminin muhtar adayları konusunda anlaşmaya vardık.

25 Ağustosta birden fazla aday olan köylerde iç seçimler gerçekleştirilecek ve eğer ikinci turdan var ise o 26 Ağustosta olacak. Ancak kesin olarak 1 Eylülde belediye meclis üyeleri belli olacak ve onlar listeye Kırcaali için müh. Hasan Azis ve 48 muhtarlığın muhtar adaylarından sonra sıralanacaklar".


DİĞER HABERLER