HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ /HÖH/ MAYIS OLAYLARINI ANMA TÖRENLERİNİ DEMİR BABA TEKKESİNDE BAŞLATTICumartesi, 17 Mayıs 2008

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ /HÖH/ MAYIS OLAYLARINI ANMA TÖRENLERİNİ DEMİR BABA TEKKESİNDE BAŞLATTI Hak ve Özgürlükler Hareketi, geleneksel Mayıs olaylarını anma törenlerini bu gün başlattı. Törenler Demir Baba Tekkesi'nde (İsperih) başlayıp Ruen'de sona erecek.
Bu gün 10.30 da Demir Baba Tekkesi'nde, başlayan, Avcılar Folklor Kulübü (İstanbul) , yerel folklor ekipleri ve şarkici Sunay Çalıkov'un katılımlarıyla düzenlenen törene her yıl olduğu gibi binlerce Müslüman Türk katıldı. "Hak ve Özgürlükler İçin" ve "Soya Dönüş Kurbanlarının Anısına" adı ile gerçekleşen törene katılan misafirler arasında HÖH genel Başkan yardımcısı ve Bakan Emel Etem, HÖH Başkan yardımcıları Ünal Lütfi ve Kasım Dal, Milletvekili Remzi Osman, HÖH gençlik kolları Başkanı Korman İsmailov ve Bakan yardımcıları yer aldılar.
Diğer anma törenleri Şumen (Pazar), Cebel - Kırcaali (Pazartesi), 24 Mayıs Medkovets -Dılgopol Belediyesi (Varna) ve 25 Mayıs Ruen köyü (Burgas).


DİĞER HABERLER