HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ'NİN 17 YILDÖNÜMÜ KOKTEYLİSalı, 09 Ocak 2007

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ'NİN 17 YILDÖNÜMÜ KOKTEYLİDün akşam HÖH Kırcaali İl teşkilatı kuruluşunun 17 yıldönümü münasebetiyla bir kokteyl düzenlendi. Arpezos otelinde gerçekleşen organizasyona gelen misafirler arasında Çevre Bakanı Cevdet Çakırov, İç işleri bakan yardımcısı Raif Mustafa, Dış işleri bakan yardımcısı Fehim Çavuşev, Eğitim bakanı yardımcısı Mukattes Nalbant, millet vekilleri Ahmet Hüsein, Ünal Tasim, Kırcaali Valisi Angel Kocamanov, Kırcaali ili Belediye Başkanları yer aldılar.
08.01.1990 yılı kurulan HÖH kurucu üyeleri İsmet Kahraman, Aydın Kadir, av. Mumun Yılmaz, Hüsniye İsmail, Yaşar Şaban, Fikret Yaşar, Ergün Kabakçı, Beyrul Musa kutlamada yer aladılar.
HÖH il başkanı Bahri Ömer konuşmasında şöyle dedi:
"HÖH Türk azınlığın haklarının yerine getirilmesi için kurulmuştu, ancak şu an milli bir parti olarak sadece azınlıkların değil tüm Bulgaristan vatandaşlarının haklarını savunan bir parti oldu. HÖH partisinin hükümet ortağı sırasında Bulgaristan NATO ve AB üyesi olmutur. AB sürecinde de partimizin yeri bulunmaktadır."
Kokteylde iki yıl önce kurulan Kırcaali Kadrie Latifova Devlet Müzik ve Dram Tiyatrosu türkü ve danslarıyla misafirleri eğlendirdi.


DİĞER HABERLER