Halil Mutlu Türkiye Halter Federasyonu Başkanı OlabilirPazartesi, 28 Ocak 2013

Halil Mutlu Türkiye Halter Federasyonu Başkanı OlabilirAvrupa 23 Yaş Altı Halter Şampiyonası'nda 5 Türk sporcunun dopingli çıkmasının ardından federasyon başkanı ve yönetim kurulum istifa ettini duyurdu TRT Türk.

Mevcut asbaşkan Zeki Türkeş'in seçim sürecine kadar başkanvekili görevini yürütecek.

Süreç devam ettiği için isimleri açıklayamayan söz konusu 5 sporcunun şampiyonada madalya alan sporcular olmadığı anlaşıldı.

Son başkanlık seçimlerini kaybeden Bulgaristan doğumlu Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Türk milli halterci Halil Mutlu konu hakkında bir açıklama yaptı.

''Bir yönetimin bu şekilde gitmesi hoş değil tabii, camiam adına çok üzgünüm. Bunda da bir hayır vardır. Bu şekilde görevden gitmelerini istemezdim. Ben de son seçimde adaydım, dolayısıyla rakip olsak da çok üzüldüm'' ifadelerini kullandı.

HALİL MUTLU: HER ZAMAN BAŞKANLIĞA ADAYIM

Son seçimlerde federasyon başkanlığı için aday olduğunu anımsatan Mutlu, başkanlığa her zaman talip olduğunu söyledi.

''10 yaşından beri halter camiasının içindeyim'' diyen Mutlu, ''25 yıl sporcu olarak Türk halterine hizmet verdim. Dün ne söylediysem hala arkasındayım. Ömrümün sonuna kadar Türk halterine hizmet edeceğim. Halter benim için yaşam tarzımdır. O nedenle her zaman federasyon başkanlığı görevine talibimdir'' ifadelerini kullandı.


DİĞER HABERLER