HASKOVA'DA III. MİLLİ HAFIZ VE GÜZEL KUR'AN-İ KERİM OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİCuma, 01 Ağustos 2008

HASKOVA'DA III. MİLLİ HAFIZ VE GÜZEL KUR'AN-İ KERİM OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİBu gün Haskova'nın Ticaret Merkezi salonunda Bulgaristan Müslümanları Baş müftülüğü tarafından III. Milli hafız ve güzel Kur'an-i Kerim okuma yarışması düzenlendi. Salonu dolduran yüzlerce misafirin arasında Baş Müftü Mustafa Hacı başta olmak üzere Bulgaristan çapında tüm bölge müftüleri yer aldılar.
Beş kişilik jüri önünde dört gruba ayrılmış olan yarışmacılar güzel Kur'an-ı Kerim okuma yeteneklerini sergilediler. İlk grup hafız adaylarından oluşan ve Kur'an-ı Kerim'i tam ezber olarak okuyanlardan oluştu. İkinci grup ise Kur'an-ı Kerim'in üçte birini ezber olarak okuyanlardan oluştu. Üçüncü ve dördüncü gruplar ise Kur'an-ı Kerim'i güzel okuyanlardan ibaretti. Bulgaristan çapından gelen yarışmacılar her okuyuşlarından sonra seyirciler tarafından alkış yağmuruna tutuldular. Yarışmaya katılanlara aldıkları derecelere göre ödüller verildi. Bu ödüllerden en büyü olan diz üstü bilgisayar ve 700 levayı İbrahim Ali Hoca kazandı.
Bu organizasyon ve Bulgaristan Başsavcılığı tarafından üç İmam Hatip liselerine başlatılan soruşturma ile ilgili Bulgaristan Müslümanları Baş Müftü yardımcısı Sayın Vedat Ahmet Kırcaali Haber gazetesi için özel demeç verdi.
Ses kaydını dinleye bilirsiniz.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER