HASTA ÇOCUKLAR İÇİN 8 BİN LEVA TOPLANDICumartesi, 28 Mart 2009

HASTA ÇOCUKLAR İÇİN 8 BİN LEVA TOPLANDI20 günden az bir süre içinde Kırcaalili kadınlar, hasta çocukların tedavisi için yaklaşık 8000 Leva topladılar. Kırcaali Belediye Meclisi'ndeki kadın üyelerin inisiyatifi 200 bayanın yer aldığı 8 Mart kutlamasında başlatıldı. Daha aynı gece bağışlardan 2100 leva toplandı. Kutlamanın misafiri olan Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis de özel hazırlanan kasaya büyük miktar para bıraktı. Bağımsız sendikalar Kırcaali il Başkanı İvanka Karakoleva 200 Leva bağışladı.
Şirket ve sendikalarla yapılan görüşmelerden sonra rakam daha da arttı.
"Kurşun ve Çinko Fabrikası" AŞ'den 2000 Leva, "Gorubso" AŞ'den 500 Leva, "Orfey" SSŞ'den 300 Leva, "ES end Bİ"den 120 Leva, Ticaretçiler Federasyonundan 107 Leva bağış yapıldı. Bulgaristan Öğretmenleri Sendikası da ciddi bir bağışta bulundu- 572 Leva verdi.
Belediye Meclisi oturumundan önce, Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Bahar Palova herkese teşekkür etti ve şu ana kadar toplanan rakamı bildirdi- 7 800 Leva. Ağır hastalıklardan hasta olan 7 çocuğa tedavileri için her birine 1 100 Leva verilecek.
Sayın Palova: "Daha gelecek hafta ameliyat olan 4 yaşında bir çocuğu ziyaret edeceğiz ve sağlığına daha çabuk kavuşması için yakınlarına bu parayı vereceğiz" dedi.
Palova, gelecek yıllarda da bu inisiyatifin devam etmesini istediğini söyledi.


DİĞER HABERLER