HÖH EN AZ 40 BELEDİYE BAŞKANI KAZANILMASINI İSTİYORPazartesi, 24 Eylül 2007

HÖH EN AZ 40 BELEDİYE BAŞKANI   KAZANILMASINI İSTİYORHÖH Genel kurulu 21 eylülde yaptığı oturumda önerilen belediye başkan adayları ve yerel bölge temsilci adaylarının ve HÖH danışman adaylarının listesini onayladı. Oturumun ikinci bölümünde ise HÖH bakanlarının iki yıllık çalışmalarının raporu dinlendi.
Oturumda Genel kurul başkanı Ahmed Doğan ile birlikte yardımcıları Emel Etem, Kasim Dal, Lütvi Mestan, Yordan Tsonev, Ünal Lütfi ve Rosen Vladimirov yer aldı.
HÖH, 2007 yerel seçimleri için 225 aday gösteriyor. Diğer partilerle de 30 adayla koalisyonda olacak. HÖH belediye başkan adayları 89. HÖH, BSP'den 61,NDSV'den 6 ve SDS'den 4 adayı destekleyecek.
Burgas, Vratsa, Dobriç, Kırdjali, Plovdiv, Ruse, Smolyan, Tırgovişte, Haskovo ve Şumen gibi merkez bölgelerde ise HÖH etkisinin yükselmesi için çalışacak.
2007 Yerel seçimlerinde HÖH en az 40 Belediye başkan yerinin kazanılmasını ileri sürüyor.
Genel kurulun ikinci bölümünde ise HÖH Doğal afetler ve Olağanüstü haller bakanı Emel Etem, Çevre ve Sular bakanı Cevdet Çakırov ve Tarım ve Gıda bakanı Nihat Kabil iki yıllık çalışmalarının raporunu verdi.

KIRCAALİ İLİNDEKİ HÖH BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI:
1. KIRCAALİ - HASAN AZİS
2. ARDİNO - RESMİ MURAD
3. KIRKOVO - ŞUKRAN İDRİZ
4. CEBEL - BAHRİ ÖMER
5. MOMÇİLGRAD - ERDİNÇ HAYRULLA
6. ÇERNOOÇENE - AYDIN OSMAN
7. KRUMOVGRAD - SEBİHAN MEHMED


DİĞER HABERLER