İbrahim Baltalı’nın şiir kitabı yayımlandıPazar, 14 Ağustos 2022

İbrahim Baltalı’nın şiir kitabı yayımlandı

Batı Trakya’da yayınlanan Rodop Rüzgârı dergisi sahibi İbrahim Baltalı’nın “Günler Buğday Kokuyordu” adlı şiir kitabı geçtiğimiz günlerde yayımlandı.

Yazar-Öğretmen Rahmi Ali’nin önsözünün de yer aldığı kitap 14,5x19,5 cm boyutlarında olup, toplam 60 sayfadan oluşmaktadır. Kitabın ISBN numarası ise 978-618-00-3808-8.

Kitapta Baltalı’nın 1990 -2000 yılları arasında yazdığı şiirler yer almaktadır.

Kitap ayrıca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının Soydaş Edebiyatlar Programı (SEDEP) kapsamında desteklenmiştir.

Hatırlanacağı gibi Baltalı’nın daha önceleri de; emekli öğretmenlerin anılarının anlatıldığı “Bir Efsane Sona Ererken”,  “29 Ocaklar ve Perde Arkası”, “Çeyrek Yüzyıllık Dava İskeçe Türk Birliği” ve “Çanakkale Şehitlerine” adlı kitap çalışmaları bulunmaktadır. Yine “Batı Trakya Köyler Ansiklopedisinin de 1. ve 2. cildini  yayınlamış, 3. Cilt çalışmaları da son aşamadadır.

Baltalı ayrıca yaptığı çalışmalardan dolayı 2018 yılında Ankara’da yer alan Türk Halk Kültürü Kurumu tarafından “Türk Kültürüne Hizmet Ödülü”ne layık görülmüştü.


DİĞER HABERLER