İzmir Bal-Göç Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy ve ekibi güven tazelediSalı, 31 Ocak 2023

İzmir Bal-Göç Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy ve ekibi güven tazeledi

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin 17. Olağan Genel Kurulu 29 Ocak 2023 Pazar günü İzmir Konak Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Genel kuruluna İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır,CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter,CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, Bulgaristan HÖH Haskova Milletvekili Sezgin Mehmet, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, HÖH Haskova Mineralni Bani Belediye Başkanı Mümin İskender, HÖH Kirkovo  (Kızılağaç ) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman,  CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve yönetimi, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircioğlu, İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Necdet Kırkpınar, AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı İsmail Çiftçioğlu ve yönetimi, MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Serdar Seçkin, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İDUĞ ve yönetimi, Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan ve yönetimi, Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı İzel Zenginobuz Derinsu ve Necati Kırmaz, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, CHP Menderes İlçe Başkanı Sezen ŞEN, İYİ Parti Bornova İlçe Başkanı Birsen Yılmaz, İYİ Parti Menderes İlçe Başkanı Özdemir Makas ve yönetimi, İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, MHP Bornova İlçe Başkanı Turan Otlu, MHP Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser, Gelecek Partisi Menderes İlçe Başkanı Eyüp Akbaş, AKP Gaziemir Belediye Meclis Üyeleri Uğur İnan Atmaca ve Nuray Öztürk, MHP Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Aydın Kemahlı ve İlker Kayhan, AKP Buca Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Paşaoğlu, CHP Bornova Belediye Meclis Üyeleri Ramadan Güler ve Murat Kaya, AKP Bornova Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Vatansever, CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler, MHP Konak Belediye Meclis Üyeleri Ali Peynirci ve Ahmet Yeniçırak, CHP Menderes Belediye Meclis Üyesi Halil ŞEN, BGF Başkan Vekili İstanbul Kartallılar Derneği Başkanı Olcay Özgün, BGF Başkan Yardımcısı Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve  Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Özgür, BGF Yönetim Kurulu Üyeleri Minaz Karagüz ve Hasan Hayırsever, Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Selahattin Aydın, Manisa Balkanlar Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Altan Hafızismailoğlu, İzmir Kosova Rumeli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Uğur Şengöz, İzmir Bosna Sancak Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Esat Yılmaz, önceki dönem BGF Başkanı Doç. Dr. Kader Özlem, daha önce derneğimiz Genel Başkanlığını yapmış Süleyman Pehlivanoğlu, Hamdi Kanlıoğlu, Fahriye Ersoy, Belene Kahramanlarımızın derneği BAHAD üyeleri, İzmir Bal-Göç Bornova, Buca, Gaziemir-Sarnıç, Menderes, Görece, Aliağa, Uşak Derneklerimizin başkanları ve yöneticileri, yöre dernek başkan ve temsilcileri, diğer Balkan  derneklerinin temsilcileri ile çok sayıda siyasi parti, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Binin üzerinde katılımcı Gaziemir Üçetek Kültür Sanat Derneği Zeybek Ekibinin gösterisiyle karşılandı.

Genel kurulu selamlamak için söz alan İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy: "Geçen 3 yıl içerisinde değerlerimize sahip çıktık, camiamızın sembol isimlerini asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız, 1985 yılında İzmir Bal-Göç’ün ne amaçla ve misyonla kurulduğunu çok iyi biliyoruz, beraberlik içinde kurumsal bir Bal-Göç kimliği oluşturmak için çalışıyoruz, bir önceki kongremizde sözünü vermiş olduğumuz en büyük projemiz olan İzmir Bal-Göç Genel Merkez Naim Süleymanoğlu Sosyal Tesisleri temellerini attık ve kaba inşaatını tamamlamış bulunuyoruz, mobil üye aidatları ödeme ve bilgilerini güncelleme imkanı sağlayan linkleri web sayfamızda yer verdik, kongremize katılım sağlayan misafirlerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum, bugün bu kongremizde kazanan İzmir Bal-Göç olacaktır" dedi.

Divan heyeti başkanı olarak Fahriye Ersoy seçildi. Divan Kurulu, Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla görevine başladı. Divan heyeti  konuşmacılara söz hakkı verdi. Yönetim 2020-2022 dönemi faaliyet raporunu, denetim, bilanço ve bütçe raporlarını, 2022-2023 dönemi için tahmini bütçeyi genel kurula sundu ve kongre üyeleri tarafından oy birliği ile oylandı ibra edildi.

Tek adaylı gerçekleşen kongrede Abdurrahim Nursoy ve ekibi güven tazeledi.

Abdurrahim Nursoy kongre sonu yaptığı konuşmasında, amaçlarının derneğin değerlerine sahip çıkarak, birlik beraberlik içinde bir Bal-Göç kimliği oluşturmak olduğunu belirtti. Genel başkan "Sonuç olarak İzmir Bal-Göç kazanmıştır" dedi.

Nursoy: “17. Olağan Kurulunda başta Divan Kurulu Başkanı Fahriye Ersoy ve Heyetine olmak üzere Bal-Göç Gençlik Grubuna, İzmir Büyükşehir Belediyesine, Konak Belediyesine, gösterileriyle büyüleyen Gaziemir Üçetek Kültür Sanat Derneği Zeybek Ekibine, katılımlarıyla ve tebrik mesajlarıyla bizleri onurlandıran konuklarımıza ve Bal-Göç'e gönül vermiş tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

17. Olağan Genel Kurulumuzun Türkiye’mize, İzmir’ imize ve Bal-Göç camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi.

2022-2024 dönemi için İzmir Bal-Göç yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 1- Abdurrahim NURSOY

2- Sabri ATASOY

3- Hüseyin PAŞAOĞLU

4- Tuncay IŞIK

5- Yakup SERBEST

6- Semra EKİCİ

7- Gülizar DAĞLAR

8- Seyide ULUDAĞ

9- Feyime MUTLU

10- Hatice KÖROĞLU

11- Nurdane ESEN

12- Umut ŞENTÜRK

13- Mergül BEKİROĞLU

14- Nurettin ZAİM

15- Nejdet ÇALIŞKAN

16- Selvi ARKAN

17- Ayşe YILMAZ

18- Hayriye KAHRAMAN

19- Ercan KIRIK

20- İlhan TURAN

21- Onur  Can ÇAMDERELİ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER