İZMİR BAL-GÖÇ'DEN İKAMET TEZKERESİ GİRİŞİMİPerşembe, 05 Mart 2009

İZMİR BAL-GÖÇ'DEN İKAMET TEZKERESİ GİRİŞİMİÇeşitli tarihlerde Bulgaristan'dan Türkiye'ye göç ederek yerleşmiş bulunan, ancak Türk vatandaşlığı hakkı kazanamamış, aynı zamanda da Türkiye'de ikamet tezkeresi alamamış veya ikamet tezkeresi almış olduğu halde tezkere süresini uzatamamış olan soydaşlarımızın sorunlarının çözümü için İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir BAL-Göç Derneği) tarafından bir çalışma başlatıldı.

İzmir BAL-Göç Derneği Genel Başkanı sayın Süleyman PEHLİVANOĞLU İzmir'de yaşayan, ancak elinde ikamet tezkeresi olmayan veya süresi geçmiş ikamet tezkeresinin süresini uzatamamış olan Bulgaristan göçmeni soydaşlarımızın en geç 13 Mart 2009 Cuma günü saat 17:00'ye kadar dernek genel merkezine gelerek, burada oluşturulacak listeye isimlerini, kimlik ve iletişim bilgilerini kayıt ettirmelerini söyledi. Listeye kayıt olmak için müracaat edecek olan kişilerin dernek genel merkezine gelirken yanlarında mutlaka Bulgaristan pasaportlarını ve varsa ellerindeki mevcut ikamet tezkerelerini de getirmeleri gerektiği özellikle belirtildi. Ayrıca hangi tarihten bu yana Türkiye'de yaşadıklarını da kayıt esnasında söylemeleri gerekecektir. Bir ailede, ikamet sorunu olan birden fazla sayıda insan varsa o aileden sadece bir kişinin gelip sorunu olan bütün aile bireylerini kayıt ettirmesi yeterlidir. Ancak kayıt için gelen kişi ailede ikamet sorunu olan herkesin Bulgaristan pasaportlarını ve ikamet tezkerelerini de İzmir Bal-GÖÇ Derneği Genel Merkezine getirmelidir.

Söz konusu listeye kayıt işlemleri 13 Mart 2009 tarihinde bittikten sonra, listeye ismini kayıt ettirmiş olan soydaşlarımıza ikamet tezkeresi verilmesi veya tezkere süresinin uzatılması için İzmir BAL-GÖÇ Derneği tarafından T.C. İçişleri Bakanlığın nezdinde girişimlerde bulunulacak, yapılacak çalışmaların sonucu da kamuoyuna ve ilgililere duyurulacaktır.

Kenan ÖZGÜR
İzmir BAL-Göç Derneği
Genel Başkan Yardımcısı
Basın ve Yayın Sorumlusu


DİĞER HABERLER