İZMİR'DE ''TARİHTE BALKANLARDAKİ TÜRK BOYLARININ VARLIĞI '' ADINDA BİR ULUSLARARASI PANEL DÜZENLENİYORPerşembe, 29 Kasım 2007

İZMİR'DE  ''TARİHTE BALKANLARDAKİ  TÜRK BOYLARININ VARLIĞI ''  ADINDA BİR ULUSLARARASI PANEL DÜZENLENİYOR4 Aralık 2007 tarihinde salı günü saat 19:00 Atatürk Kültür Merkezi- Gaziemir İzmir de İzmir Avrasya Türkleri Derneği başkanlığında ''Tarihte Balkanlardaki Türk boylarının varlığı '' Adı altında uluslararası bir panel düzenleniyor. Panele 14 kişilik Dospat folklor ekibi katılacak. Eğridere ''Rodop kıvılcımı'' kültür evi yöneticisi Yüksel beyin başkanlığında 9 kişilik bir folklor ve müzik grubunun da yer alması bekleniyor. Rudozem'den ise konuşmacı olarak yazar Salih Bozov, tarihçi Cemil Çoralski , tarihçi Mehmet Dursunski katılacak. Türkiye'den ise arkeoğlog Ercan Çokbankır ve Dokuz eylül üniversitesi yardımcı doçent doktor Ramazan Savranbaşı katılacaklar.
Bu panel Gaziemir belediye başkanı sayın Adnan Yüksel beyin büyük katkıları ile ve Sarnıç belediye başkanı İsmail Acar ve'' Üçgen metal''' sponsorluğu ile gerçekleştiriliyor. Kırcaali Haber sitesi aracılığı ile bu kurum ve kuruluşlara şukranlarımı sunuyorum. Panelimize katılmak isteyen herkezi bekliyoruz.

Saygılarımla
İzmir Avrasya Türkleri Derneği başkanı: Mehmet Serbest


DİĞER HABERLER


06 Nisan 2024