İZMİR'DE KIRCAALİ İLE KARDEŞLİK ONURUNA KONSER DÜZENLENECEKPerşembe, 22 Ocak 2009

İZMİR'DE KIRCAALİ İLE KARDEŞLİK ONURUNA KONSER DÜZENLENECEKBulgaristan'ın Kırcaali şehri ile İzmir'in kardeş şehir olmaları onuruna İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir BAL-GÖÇ Derneği) el ele vererek ücretsiz halk konseri düzenleyecekler.

Konserde Popüler Türk Müziğinin güçlü sesi Yaşar ile birlikte Cenk BOSNALI, Gamze MATARACI ve Bulgaristan göçmeni sanatçılar Fahri NUR ile Hasan RODOPLU sahne alacaklar.

İzmir BAL-GÖÇ Derneği Genel Başkanı sayın Süleyman PEHLİVANOĞLU ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Aziz KOCAOĞLU ve Kırcaali Belediye Başkanı sayın Hasan AZİZ, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile Kırcaali Belediye Meclis Üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisinden ve Bulgaristan Parlamentosundan Milletvekilleri, İzmir'den çeşitli İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İzmir ve Kırcaali'den önde gelen protokol üyeleri konsere katılacaklardır. Ücretsiz halk konserinin ayrıntıları aşağıda yazmaktadır.

Tarih: 27 Ocak 2009 Salı
Yer: Halkapınar Kapalı Spor Salonu
Başlama Saati: 19.00
Sanatçılar: Yaşar, Cenk BOSNALI, Gamze MATARACI, Fahri NUR ve Hasan RODOPLU
Ücret: Herkese açık ve ücretsiz
Ulaşım: İzmir'in çeşitli semtlerinden ücretsiz otobüsler kaldırılacaktır. Ayrıca Kentkartlı binişlerde Otobüs ve Metro 90 dakikalık ücretsiz aktarma sistemi ile İzmir'in her yerinden konserin düzenleneceği Halkapınar Kapalı Spor Salonuna gelinebilir. İlave olarak Bulgaristan göçmenlerinin yoğun yaşadıkları ücretsiz servis kaldırılacak semtler şunlardır : Sarnıç, Buca Çamlıkule Pazar Yeri, Buca Yeşilbağlar, Pınarbaşı, Menderes Gümüşmestanlı, Yelki Deniz Koleji, Görece, Karşıyaka, Mevlana, Doğanlar, Bornova Atatürk Mah. , Yeşilova.

Bütün Balkan Göçmenleri camiası ve tüm İzmirliler konserimize davetlidirler.

Kenan ÖZGÜR
İzmir BAL-GÖÇ Derneği
Genel Başkan Yardımcısı
Basın ve Yayın Sorumlusu


DİĞER HABERLER