KİRCAALİ BELEDİYE BAŞKANINDAN POLİSE ELEŞTİRİPerşembe, 19 Şubat 2009

KİRCAALİ BELEDİYE BAŞKANINDAN POLİSE ELEŞTİRİAtaka Partisinin Kırcaali'de düzenlediği izinsiz gösteriye seyirci kalan polise Belediye Başkanı ve Savcıdan eleştiri geldi.

Önümüzdeki Avrupa Parlamentosu ve milletvekili seçimleri sırasında alınacak güvenlik önlemlerinin koordinasyonunu ele almak için Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, İl Savcısı Svetoslav Lazarov, Vali Yardımcısı Naço Kovaçev, İl Emniyet Müdürü Stefan Angelov, Kırcaali polis idaresi temsilcileri ve Belediye yönetimi temsilcileri bir araya geldi.

Seçimler yaklaşırken Kırcaali'nin tekrar siyasi partilerin tercih edilen politik arenasına dönüşeceğini belirten Belediye Başkanı Hasan Azis, kamuoyu düzeninden sorumlu olan ilgili kurumların arasındaki koordinasyonun istenilen seviyede olmadığını vurguladı. Azis, buna örnek olarak ise geçen hafta şehir merkezinde düzenlenen Ataka Partisinin izinsiz mitingini gösterdi.

HASAN AZİS: POLİSİN TUTUMU İLE VATANDAŞIN BEKLENTİSİNDE GEÇİŞME OLDI

Azis, ‘ Belediye Başkanının miting yasağı emrinin yerine getirilmesi için polis tarafından kararlı önlem alınmadı' dedi. Hadisenin Kırcaali sakinlerinin beklentileri ile polisin tutumunda geçişme olduğunu gösterdiğini kaydeden Belediye Başkanı, güvenlik güçlerinin yasaklama emrini yerine getirmemesi nedeniyle kamuoyu düzenini bozacak şartların oluştuğunu vurguladı.
ATAKA milletvekillerinin ve yandaşlarının Kırcaali ve Opılçensko'daki hareketleri üç kritik anın meydana gelmesine yol açtığını kaydeden Azis, ‘Sözkonusu kritik durumların da istenmeyen hadiselere yol açabilirdi' dedi.

İL SAVCISI: POLİS MÜDAHALE ETMELİYDİ

İl Savcısı Svetoslav Lazarov, belediye başkanının mitingi yasaklama emrinin yerine getirilmesi için polisin etkili tedbirler alması gerektiğini belirtti.
Emniyet Müdürü Angelov ise güvenlik güçlerinin kamuoyu düzeninin bozulmaması için çaba harcadıklarını kaydederken, mitingi yasaklayan emrin yerine getirilmesi için neden somut girişimde bulunmadıklarına net cevap vermedi.


DİĞER HABERLER