KIRCAALİ BELEDİYESİ ÜRETİCİLER PAZARINI ŞEFFAF TENTE İLE KAPATIYORCumartesi, 10 Ocak 2009

KIRCAALİ BELEDİYESİ ÜRETİCİLER PAZARINI ŞEFFAF TENTE İLE KAPATIYORBelediye Başkanı, Kırcaali Üreticiler Pazarının şu aşamada %65 kapasiteyle çalıştığını belirtti. Bu yıl belediye, sanai mallar pazarının kurulmasını da ön görüyor. Teknik proje hazırlanmıştır, uzmanlar tarafından onaylanması ve inşaat izni verilmesi bekleniliyor. Müh. Hasan Azis, bir aya kadar da inşaat firması ihalesi de gerçekleştirileceğini düşünüyor. Sayın Azis, pazarın kış aylarında da monte edilmesi ımkanını sağlayan çelik paneller kullanılacağını açıkladı.
Belediye, sanai mallar pazarı inşaatının iki şekilde finanse edilmesi için teklifte bulunacak. Bu konuda da Ocak ayı sonuna kadar satıcılarla görüşme gerçekleştirilecek. Teklif edilen ilk varyant belediye tarafından üreticiler pazarına faizsiz kredi sağlamaktır, ikinci varyant ise satıcıların önceden bir yıllık kiralarını ödemek oldu.
En kısa sürede kurulan meyve ve sebze pazarına şeffaf tente konulması bekleniyor. Amaç, satıcıların işini zorlaştıran kış soğunu önlemektir.
Uzmanlar demir çatının dört yanı kaplanmasını öneriyor.
Sayın Azis: "Epey geciktik, çünkü tentelerin kolayca yok edilmesinden korkuyoruz. Bu yüzden de en kaliteli malzemeyi ve en iyi tente kurma şeklini seçmek istedik." dedi.


DİĞER HABERLER