KIRCAALİ BURSA'NIN OSMANGAZİ BELEDİYESİYLE KARDEŞ OLUYOR



Pazartesi, 08 Eylül 2008

KIRCAALİ BURSA'NIN OSMANGAZİ BELEDİYESİYLE KARDEŞ OLUYORKırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis'in önderliğinde Kırcaali Belediyesinden bir heyet Osmangazi Belediyesini ziyaret etti. Heyette BSP, HÖH, Ataka, "Trakya" Siyasi Kulübünün temsilcileri yer aldı. Osmangazi Belediyesi, Kırcaali Belediyesiyle kardeş olma anlaşması imzalanması için karar almış bulunmakta. Kırcaali belediye meclisi ise kardeş olma teklifini, Eylül ayında yapılacak oturumda gözden geçirecek.
Bursa'da Kırcaali heyeti Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe tarfından kabul edildi.
Sayın Altepe şunları söyledi: "Hedefimiz iki ülke arasında, iki belediye arasında kardeşliği geliştirmek ve ortak projelerin hazırlanmasında daha aktif ve dinamik olmaktır."
Birkaç ay önce Osmangazi belediyesi Miladinivo(Dedeler) köyü ilkokuluna çanta ve üniforma bağışladı, "Prostor" Parkındaki ve Güney Doğu Bulgaristan'daki en büyüğü olan çocuk alanı da ortak projelerdendir.
Hasan Azis, Osmangazi Belediyesiyle iş birliklerinin diğer kardeş belediyelerinkilerden çok farklı olduğunu, çünkü öncesinde çocuk parkı projesinin gerçekleştirmesinden kaynaklanan bir deneyim yattığını ve ilişkilerin daha da gelişeceğini ümit ettiğini söyledi.

Osmangazi belediyesi 900 000 kişi nüfusa sahip, bu sayıya Bursa'nın eski yerleşim merkezi de dahildir. Belediyenin başlıca hedefleri bu bölgede bulunan tarihi anıtların yeniden yapılandırılması ve yeni mahallelerde spor ve eğlence merkezleri kurmaktır. Onların bölgesinde Türkiye'de tek olan su kayağı merkezi ve 114 dekarlık alanda yer alan sokak hayvanları merkezi bulunmaktadır.


DİĞER HABERLER