KIRCAALİ' DEN DOLAYI BULGARİSTAN SOSYALİST PARTİSİ'NDE GERGINLIK YAŞANIYORPerşembe, 12 Temmuz 2007

KIRCAALİ' DEN DOLAYI BULGARİSTAN SOSYALİST PARTİSİ'NDE GERGINLIK YAŞANIYORBSP Kırcaali yerel yönetimin güçlü HÖH karşıtı koalisyonuna katılma niyetlerinden dolayı BSP'de gerginlik doğuyor. Bir gün önce BSP lideri Sergey Stanişev böyle bir koalisyondan çekindi.
Yerel lider Milko Bagdasarov dün Bulgaristan Milli Televizyonu /BNT / kanalında koalisiyon söz konusu değil yurttaş teşebbüsü söz konusu olduğunu açıklamasını yaptı. Bagdasarov yerel seçimlerde tek kazançlı katılım şekli bu teşebbüse katılmaktır dedi. Parti merkezinde Kırcaali'deki sosyalistlerin merkez yönetime uymadıkları taktirde nasıl tedbirlerin alınacağı tartışılıyor.
Karışık bölgeler sorumlusu olan BSP uygulama bürosu yeni üyesi dr. Semra İzetova "Eğer herhangi biri merkez yönetime karşı gelir ise politik sorumluluğunu taşıyacaktır", dedi. Onun görüşüne göre oraya kadar varılmayacak.
Millet vekili Mihail Mikov "Biz yeterince demokratik bir partiyiz fakat koalisiyon ile ilgili kararlar parti yüksek kurulu tarafından alınıyor ve tüm bizim temsilcilerimiz bu karara uymaları lazım", dedi.


DİĞER HABERLER