Kırcaali-Gümülcine arasındaki Makaza sınır kapısı 2009 yılı ortalarında hizmete açılıyorSalı, 16 Mayıs 2006

Kırcaali-Gümülcine arasındaki Makaza sınır kapısı 2009 yılı ortalarında hizmete açılıyorEn geç 2009 yılının ortasına kadar Kırcaali- Gümülcine arasındaki yolun hazır olacağını Bayındırlık ve İskan Bakan yardımcısı müh.Dimço Mihaylevski Yunanistan-Bulgaristan uzmanları görüşmeleri sırasında açıkladı. Bu görüşmede Bulgar tarafından müh.Dimço Mihaylevski ve Kırcaali Valisi Angel Kocamanov katıldı.
Görüşmede Yunanistanı temsilen yer alan "Egnatia" yunan devlet şirketinin müdürü prof. Apostolos Gulas yollun yunan tarafı ile ilgili projeyi tanıttı. Proje 45 milyon euro miktarında olacağı da açıklandı. Bu Şirketin ilgi alanı yolların yapısı ile ilgili araştırma ve proje yapmak.
Bakan yardımcısı projeyi bu şirkete verdiklerinden dolayı tatminini belirtti, çünkü bu dalda büyük deneyim sahip olduklarını belirtti.

Bulgaristan 8 kilometrelik Podkova - Makaza yolunu tamamladı. 20 kilometre yolu kapsayan ikinci proje son baharda tamamlanacak ve ozaman da bunu gerçeklaştirecek olan şirket belirlenecek. Seçilmiş olan şirket 2007 yılında yolun inşaatına başlayacak.

Yunan temsılcılerıyle anlaşmaya vardık büyük gayret göstereceyimize dair söz verdik diyen Mihailevski 2008 yılında yolu tamamlayabileceklerini de ekledi."


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER