KIRCAALİ HABER SİTESİ 2. YILDÖNÜMÜ GECESİNDE RUMELİ SANATÇISI FAHRİYE GÜNEY İLE COŞTUPerşembe, 22 Mayıs 2008

KIRCAALİ HABER SİTESİ  2. YILDÖNÜMÜ GECESİNDE RUMELİ SANATÇISI FAHRİYE GÜNEY İLE COŞTU Kırcaali Haber sitesinin kuruluşunun 2. yıldönümü münasebetiyle Kırcaali merkezinde bulunan Rusalka restoranında bir kokteyl düzenlendi. Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, Kırcaali bölgesinden Belediye başkanları, basın mensupları ve işadamları gecenin misafirleri arasında yer aldılar. Kırcaali Haber sitesine destek amacı ile Türkiyeden Kırcaaliye gelen Rumeli sanatçısı ve radyo Balkanda program sunan 1977 Kırcaali Kaba aç köyünden göçmen giden Fahriye Güney sunduğu Rumeli Türküleri ile geceye katılanları coşturdu.
Kırcaali Haber Gazetesi Genel yayın yönetmeni Müzekki Ahmet yaptığı konuşmasında şunları ifade etti.
"2006 yılının Mayıs ayı başlarında Kırcaali'de, bağımsız haber sitesi olarak tasarlanan "Kırcaali Haber" sitesi kuruldu. Bu sitenin başlıca amacı Kırcaali İlinin ve ülkemizin sosyo-politik, ekonomik ve kültürel yaşamından objektif haberler sunmaktır. Şunu söyleyebilirim ki, bu iki yıl zarfında "Kırcaali Haber", internet medyasında hak ettiği yeri buldu. Site günde 2000'nin üzerinde kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu iki yıl içerisinde sitede 1300'den fazla haber ve 60'ın üzerinde yorum makaleleri yayınlanmıştır. Sitenin foto galerisinde bulunan Kırcaali İlinin fotoğrafları, 650 000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Yurdumuzdan ve diğer ülkelerden 15 000 kişi de yorumlarını eklemişlerdir.
Bu yılın ilk aylarından itibaren de "Kırcaali Haber" gazetesini ayda bir defa olmak üzere Türkçe olarak yayınlamaya başladık. Hedefimiz gazetemizi haftalık yapmaktır.
Huzurlarınızda gazete ve sitemizin sponsorlarına teşekkür etmek istiyorum."
Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis Kırcaali Haber sitesinin 2. yıl dönümü münasebetiyle başta site sahibi Müzekki Ahmet olmak üzere tüm siteye emek veren kişilere teşekkür etti. Başkan Azis konuşmasında " Kırcaali Haber artık bir marka oldu. Bölgemizi tüm dünyada tanıttığı için site yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Hasan Azis Kırcaali Haber sitesi sahibi Müzekki Ahmet'e bir tablo hediye etti ve yayın hayatlarında gazeteye ve siteye başarılar diledi.
Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Sayın Ümit Yalçın gönderdiği kutlama mesajında Kırcaali Haber sitesi ve gazetesine yıldönümü münasebetiyle kutladı ve başarılar diledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER