KIRCAALİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ SEÇİM MERKEZ BÜROSU BEYANNAMESİ: TEHDİT VE KORKU İLE SEÇİM KAZANILMAZ.Perşembe, 25 Ekim 2007

KIRCAALİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ SEÇİM  MERKEZ BÜROSU BEYANNAMESİ:  TEHDİT VE KORKU İLE SEÇİM KAZANILMAZ.28 Ekim 2007 yılında yaklaşan yerel seçimleri kaybedeceklerinden emin olan "Kırcaali İçin" birlik karşı tarafın potensiyel seçmenlerini korkutmak için yollar arıyor ve yerel seçim yasasını "Şeytanın İncili" yorumladığı gibi işine yaradığı gibi yorumluyor. Birliğin sözcüsü Dimitır Arnaudov Bulgaristan vatandaşlarını 500 levadan 2 000 levaya kadar para cezası ve hapis cezası ile korkutuyor. Bu Kırcaali'nin politik ortamında yeni bir şey değildir.
Doksanlı yıllarda düzenlenen milliyetçi gösterilerinde yine Dimitır Arnaudov ve BSP ve ATAKA' nın seçim öncesi merkez bürosunda yer alan bazı arkadaşları konuşmaları ile yine aynı insanları doğudukları yerlerden ve evlerinden kovuyorlardı. Bulgaristan dışında yaşayan Bulgaristan vatandaşlarının büyük kısmı vergilerini düzenli ödemektedirler fakat söz konusu olan beyefendi düzenli vergi ödeyenlerin arasında değildir.
HÖH toleranslı bir seçim ortamı için çağrıda bulunmuştu ve öyle seçim kampanyası yurutuyor. HÖH yine BSP ve ATAKA'nın bulanık sularda balık tutma çabalarından vazgeçmeleri ve Avrupa Birliği üyesi ülkesi vatandaşları gibi davranmaya başlamaları çağrısında bulunuyor.

TEHDİT VE KORKU İLE SEÇİM KAZANILMAZ.


DİĞER HABERLER