KIRCAALİ İLE İZMİR BELEDİYESİ ARASINDA KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALANDIÇarşamba, 28 Ocak 2009

KIRCAALİ İLE İZMİR BELEDİYESİ ARASINDA KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALANDI27.01.2009 tarihinde İzmir şehrinde imzalanan protokol ile Kırcaali Belediyesi ile İzmir Büyükşehir belediyesi kardeş belediye oldu.
İmza töreninde bir konuşma yapan Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis iki belediye arasındaki ilişkilerin daha 1996 yılına dayandığını belirtti. Sayın Azis " İki şehir arasındaki dostluk bağlantıları ve ortak işbirliğinin güçlendirileceğine inanıyorum" dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da konuşmasında iki şehir arasındaki kardeşlik anlaşması neticesinde kültür, eğitim,spor gibi alanlarda gerçekleştirilecek olan ortak projelerle iki taraftaki halka yararlı olacağına inandığını belirti.
İki gündür İzmir de bulunan Kırcaalili heyet dün 19 Balkan göçmenleri dernekleri yöneticileri ile görüştü. Daha sonra Kırcaali ile İzmir belediyesi meclis üyeleri bir araya gelip fikir alış verişinde bulundular.
İzmir Belediyesi kapalı spor salonunda yaklaşık 5000 kişinin katılımıyla Kırcaalili misafirlerinin onuruna büyük bir konser düzenlendi. Konserde Rümeli sanatçıları Cenk Bosnalı, Hasan Rodoplu, Suzan Kardeş ve ünlü şarkici Yaşar seyircileri coşturdular.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER