KIRCAALİ İLİNDE 4000 DOLAYINDA YOKSUL KİŞİLER SOSYAL YARDIMLARDAN YARARLANACAKPazartesi, 13 Kasım 2006

KIRCAALİ İLİNDE 4000 DOLAYINDA YOKSUL KİŞİLER SOSYAL YARDIMLARDAN YARARLANACAKElektrik ve diğer yakıtlarda fiyatların artışı, 160 binin üstünde nufusu olan Kırcaali bölgesinde de çözümü güç sorunlar yarattı. Bununla ilgili şehir ve köylerde, mahallelerde yaşamlarını sürdüren yoksul tabakalara ait kişiler sosyal yardımlara baş vurdular. Bölge Sosyal Yardımlar Müdürü Kemal Faik basın temsilcilerine yaptığı bir açıklamada organize işlerinin vaktında başladığını, belirlenen süre içinde 7414 kişiden dilekçe sunulduğunu belirtti.
Gelen taleplere göre tüm kriterleri göz önünde bulundurup korunmasında şimdilik 3597 kişinin yardım alabileceklerini, cedvele girenlerin 170 leva değerinde odun, kömür ve diğer ısı yakıtlarından faydalanabileceğini kaydetti.
Kış aylarında gereken ısının sağlanabilmesi için verilen yardımların bir yere kadar yeterli olduğunu, şehir içinde ve yakın köylere kadar taşıt masraflarının da 15-20 levayı aşmadığını söyledi.
Bölgenin 7 Belediyesinde gereken organize işlerinin yapıldığını, finans kaynaklarında da güçlükler olmadığını vurgulayan Müdür, odun, kömür gibi yakıtlara geçici yaşamda bir gerileme noktası gibi niteledi.


DİĞER HABERLER