KIRCAALİ "PETKO SLAVEYKOV" LİSESİNDE ELEKTRONİK GÜNLÜK YEVMİYE DEFTERLERİ UYGULANIYORCuma, 08 Aralık 2006

KIRCAALİ Kırcaali ilinin önde gelen anılmış okullarından biri olan "Petko Raçev Slaveykov" lise okulunda bu sene büyük yenilikler yapıldı.
Sınıf odalarının, laboratuar ve kabinelerin denenmiş cihazlarla donatılıp modernleşmesiyle paralel okulda ilk olarak elektronik yevmiye /jurnal/ defterlerinin de tatbikine başlandı.
Bununla ilgili yayın temsilcilerine açıklamada bulunan okul Müdürü Milko Bagdasarov bu nevi defterlerin güçlü bir haber kaynağı gibi kullanabileceğini hatırlatarak ebeveyn ve yakınlarının hiç okula gelmeden telefonla çocuklarının başarısı ve terbiyesi için gereken malumatı alabileceklerini belirtti.
Bu, şehirden uzakta, başka yerlerde çalışan, pek sık okula gelme imkanları almayan kişiler için daha da önemlidir dedi.
Okullarında fazla finans sıkıntıları olmadığını, 1500 zün üstünde öğrencinin eğitim ve terbiyesinin 150 kişiden oluşan hazırlıklı Pedagojik uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Sözlerine burada gençlerin yabancı diller öğrendiğini, matematik, kimya, tarih ve diğer derslerden iyi bir hazırlık gördüklerinii sistemli çaba ve direniş sahibi olanların da Üniversite kapılarını daha kolay açabildiklerini ekledi.


DİĞER HABERLER