Kırcaali Türk Folklor Ekibi Kiraz Festivali'nde Muhteşem Bir Gösteri SunduPazar, 22 Haziran 2014

Kırcaali Türk Folklor Ekibi Kiraz Festivali'nde Muhteşem Bir Gösteri SunduBatı Trakya Yassıköy (İasmos) Belediyesi'nin düzenlediği 14.Kiraz Festivali ikinci gününde de halkoyunları gösteriyle devam etti. Geceye Kırcaali'den gelen Türk folklor ekibi damgasını vurdu.

Festivalin ikinci gününe Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Eyalet meclis üyesi Önder Mümin, Kırcaali'den Ömer Lütfi Kültür Derneği Başkanı Seyhan Mehmet, TÜRKSAD Başkanı Müzekki Ahmet, Kırcaali Folklor Ekipleri Sanat Koordinatörü Yüksel Esen, Güney Meriç Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu ile çok sayıda soydaş katıldı.

Kiraz Festivali'nin ikinci gününde folklor ekipleri çeşitli gösteriler sundu ve müzik grupları ile çocukların skeçleri izlendi. Kırcaali'den gelen TÜRKSAD- Türk Kültür Sanat Derneği- Türk Folklor Ekibi çok başarılı performanslar sergiledi ve seyirciler tarafından yoğun bir şekilde alkışlandı.

Yağmura rağmen devam eden gösterilerde Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği ekipleri de sahneye çıktı ve çeşitli gösteriler sundular.

Yine Çepelli köyünden çocukların sunduğu müzikli skeçler de seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.

Yapılan gösterilerden sonra katılımcılara plaket sunuldu. TÜRKSAD Başkanı Müzekki Ahmet'in plaketini Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman sundu.

Sayın Müzekki Ahmet yaptığı kısa konuşmada yıllardır özlenen bir manzaranın gerçekleştiğini, Rodoplar'ın kuzey ve güneyi arasındaki kültürel faaliyetlerin arttırılması gerektiği belirtti. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz'in selamlarını getirdiğini ve bu güzel davet için Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı'ya teşekkür ettiğini söyledi.

Etkinlik müzik gruplarının gösteriyle sona erdi.

40 kişiden oluşan Kırcaali Türk Folklor Ekibi 22 Haziran günü Selanik'deki Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret ettiler.

T.C. Selanik Başkonsolosluğu yetkilileri ekibe Atatürk'ün evi hakkında bilgi sunduktan sonra, gençler evi gezerek heyecanlı dakikalar yaşadılar.

Kırcaali Türk Folklor Ekibinin Yunanistan Batı Trakya ziyareti T.C. Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci ve Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı'nın destekleriyle gerçekleşti.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER