KIRCAALİ VE GÜMÜLCİNE AVRUPA PROJELERİNİN HAZIRLANMASINDA İŞBİRLİĞİ YAPIYORPazartesi, 14 Temmuz 2008

KIRCAALİ VE GÜMÜLCİNE  AVRUPA PROJELERİNİN  HAZIRLANMASINDA İŞBİRLİĞİ YAPIYORKırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Belediye Genel Sekreteri Sezgin Bekir önderliğinde, 36 köy muhtarı, Cuma günü kardeş Belediye olan Gümülcine'yi ziyaret ettiler. Heyet Gümülcine Belediye binasında Belediye Başkanı Dimitrios Kotsakis ile görüştü. Görüşme esnasında Belediye idaresinin hizmet organizasyonunu, köylerin Avrupa fonlarının mali desteğini kazanması, Makas yolunun yapılması gibi konular görüşüldü. Görüşmede Yunanistan'ın Rodopi ilinden üç Belediye Başkanı daha yer aldı. D. Kotsakis Makas yolunun 2009 yılının sonuna kadar bitmesi gerektiğini, fakat daha yakın tarihlerde bitebileceğini söyledi. Sözlerine şunları da ilave etti: "Kapının açılışıyla aramızda daha yakın bağ kurulacak ve iki kardeş belediyenin arasındaki ilişkileri kolaylaştıracak."
Yunan Belediye Başkanı memurlarının Avrupa programlarına proje hazırlanmasında uzmanlarımıza yardım etmeleri teklifinde bulundu. Kırcaali'den bir folklor ekibini de orada yapılan Uluslararası festivale davet etti.
Hasan Azis ise karşılık olarak meslektaşını ve köy muhtarlarını Kırcaali'ye davet etti.
Köy muhtarlarımızdan oluşan grup Makas yoluna yakın iki Yunan köyünü ziyaret ettiler. Köy halkının çoğu tütüncülük ile geçiniyor. Cumartesi günü ise heyetimiz İskeçe ve Dedeağaç şehirlerini ziyaret etti.


DİĞER HABERLER


06 Nisan 2024