Kırcaali'de 54 sokak onarılacakPerşembe, 18 Nisan 2024

Kırcaali'de 54 sokak onarılacak

Kırcaali'de toplam 54 sokak ve beş belediye yolu onarılacak. Müteahhit seçim prosedürleri açıklandı. Belediye Başkanı Erol Mümün, eğer herhangi bir itiraz olmazsa, Mayıs ayının sonuna kadar bu işlemlerin tamamlanabileceğini ve sokakların ve belediye yollarının onarımına başlanabileceğini açıkladı.

Mümün, gazetecilere ilan edilen tüm prosedürler hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

15 Nisan'da Kamu İhale Kanunu kapsamında 23 095 000 leva değerinde 6 kalemde 17 ana sokakta yol ve kaldırım onarımları yapılması için yüklenici şirket seçme prosedürü ilan edildi. Tekliflerin sunulması için son tarih 13 Mayıs olup, bundan sonra yükleniciler seçilecek ve sözleşmeler imzalanacak.

Proje, kaldırım, bitişik altyapı ve bazıları için yeraltı altyapısının değiştirilmesini içeriyor.

2 Nisan'da ilçedeki yolların büyük çaplı onarımı, yeniden inşası ve rehabilitasyonu için yüklenici şirket seçimine yönelik ihale 5 ayrı kalem altında duyuruldu. Tekliflerin sunulması için son tarih 2 Mayıs'tır. Proje 19 827 092 leva değerindedir.

16 Nisan'da sermaye harcamaları finansman tahmininin kabul edilen güncellemesine dahil edilen 37 sokağın mevcut onarımları ve kaldırımlarının değiştirilmesi için ihale açıldı. Bunlar 6 maddeye ayrılmış olup, şehrin orta kesimindeki "Vozrojdentsi", " Veselçane", "Studen Kladenets", "Baykal", Gledka ve Gorna Gledka mahallelerindeki sokak onarımlarını içermektedir. Tekliflerin sunulması için son tarih 13 Mayıs'tır. Onarımlar için öngörülen kaynak yaklaşık 5 milyon leva.

Kırcaali'deki sokakların ve beş belediye yolunun onarımına ilişkin prosedürlerin yanı sıra 16 Nisan'da Kırcaali'de çok fonksiyonlu bir spor alanı için yüklenici şirket seçimine ilişkin ihale duyurusu yapıldı. "Tekliflerin sunulması için son tarih 10 Mayıs'tır. Projenin değeri yaklaşık 530 000 levadır.

Tüm sokaklar ve yapılacak işlerle ilgili tüm bilgiler, belediyenin elektronik ihale platformu "CAIS EOP" üzerindeki alıcı profilinde mevcuttur.


DİĞER HABERLER