KIRCAALİ'DE AŞURE YEMEĞİ DAĞITILDICumartesi, 31 Ocak 2009

KIRCAALİ'DE AŞURE YEMEĞİ DAĞITILDI Bursa Osmangazi Belediyesi, Kırcaali Belediyesi, Kırcaali Bölge Müftülüğü ve Ömer Lütfi kültür derneği tarafından ikinci kez düzenlenen aşure günü kutlamaları çerçevesinde 31ocak 2009 Cumartesi günü Kırcaali pazarında vatandaşlara yaklaşık 5.000 kişilik Aşure yemeği dağıtıldı.
Törene katılanlar arasında Kırcaali Vali yardımcısı Sebahtin Riza, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali bölge müftüsü Şabanali Ahmet, Osman Gazi Belediye Başkan Vekili Ayhan Sezer, meclis üyesi Ali Ademoğlu, Ömer Lütfi kültür derneği müdürü Müzekki Ahmet, Kırcaali Papazı Petır da bulundular.
Belediye başkanı müh. Hasan Azis yaptığı konuşmasında böyle bir organizasyonun Bulgaristan'ın başka bir yerinde yapılmadığını, kardeş belediye Osmangazi yönetimine teşekkür ediyorum dedi. Azis geçen yıl açılan en büyük çocuk parkının da Osmangazi belediyesinin yardımı ile yapıldığını hatırlattı.
Osmangazi Belediye meclis üyesi Ali Ademoğlu yaptığı konuşmasında Kırcaali belediyesi ile kardeş belediye olarak bu tür organizasyonların ortaklaşa yapılmasından mutluluk duyduğunu, aşure yemeği düzenlemelerinin her yıl yapılacağını bildirdi.
Kırcaali Müftüsü Şabanali Ahmet Aşure günü ile ilgili bilgi verdi ve bu organizasyonu düzenleyenleri tebrikledi.
Papaz Petır konuşmasında bu geleneğin her yıl düzenlenmesi iyi bir gelenek olduğunu müslümanların ve hıristiyanların böyle günlerde bir araya geldiklerini söyledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER