Kırcaali'de Çocuk Mutfağının iki yeni şubesi açıldıÇarşamba, 08 Mayıs 2024

Kırcaali'de Çocuk Mutfağının iki yeni şubesi açıldı

Bugün itibariyle Çocuk Mutfağı hizmetinin artık iki yeni hizmet noktası var. Bunlar Kırcaali'nin en kalabalık semti olan "Vozrojdentsi" semtinde bulunuyor.

Biri "Bila" hipermarketinin bulunduğu bölgede, diğeri ise "Zornitsa" mağazasının karşısındaki otobüs durağının yanında yer alıyor.

Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, "Bugün burada olmak benim için gerçek bir mutluluk, çünkü en önemli şey olan çocuklarımızı ilgilendiren bir sosyal hizmetin kapsamını genişletiyoruz. İki noktadan birinin açılışında Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, "Bize göre noktalar için en uygun yerleri seçtik, böylece mahallede küçük çocukları olan tüm anneler için erişilebilir olacaklar" dedi.

Belediye Başkanı, yıllardır 2 leva olan fiyatın değişmediğini doğruladı.

Mümün, geçen yıl Eylül ayından bu yana "Sanal Mutfak" elektronik hizmetinin başlatıldığını hatırlattı. Bu hizmet sayesinde ebeveynler online olarak kayıt yaptırabiliyor, talepte bulunabiliyor ve elektronik olarak yemek kuponu satın alabiliyorlar. Bu platform sayesinde ebeveynler cep telefonlarından ya da bilgisayarlarından kolay, hızlı ve uygun bir zamanda bu hizmeti kullanabiliyor.

Ev Sosyal Himayesindeki Çocuk Mutfağı Temmuz 2011'de açılmış ve faaliyete geçmiştir. Hizmet, evde yetiştirilen ve kreşlerde, devlet veya belediye destekli sosyal veya sağlık kurumlarında barındırılmayan 6 ay ila 3 yaş arası çocuklara yiyecek sağlamaktadır.

Hizmetten yararlananlar, Vızrojdentsi semtinden 100 çocuğun ebeveynleridir. Şu anda Çocuk Mutfağı’nın 250'den fazla abonesi bulunmaktadır.

Yeni hizmet yerlerinin açılışından sonra Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, hazır bulunan tüm çocuklara birer kitap hediye ederek, çocukların sağlıklı olmalarını, sevgi dolu ve mutlu ebeveynlerle harika bir çocukluk geçirmelerini ve aynı zamanda çalışkan olmalarını diledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER