KIRCAALİ'DE DÜZENLENEN KUTLU DOĞUM PROĞRAMINA YÜZLERCE MÜSLÜMAN TÜRK KATILDICumartesi, 12 Nisan 2008

KIRCAALİ'DE DÜZENLENEN KUTLU DOĞUM PROĞRAMINA YÜZLERCE MÜSLÜMAN TÜRK KATILDI Kırcaali Bölge Müftülüğü tarafından düzenlenen Hz.Peygamber Muhammed (s.a.s.)'in dünyaya teşriflerinin kutlanıldığı Kutlu Doğum Haftası çerçevesindeki Kutlu Doğum Programına bu yıl da büyük ilgi vardı. Kırcaali ilinden gelen yaklaşık 600 kişi ‘‘Royal'' Sinema Salonunu tıklım tıklım doldurdu. Konuşmacı olarak katılan misafirler arasında Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü sayın Dr. Mustafa Hacı, Kırcaali Bölge müftüsü sayın Şabanali Ahmed, Türkiye'den sayın Dr. Yavuz Fırat, T.C. Sofya Büyükelçiliği Din İşleri Müşaviri sayın Mazhar Bilgin ve Sofya Yüksek İslam Enstitüsü Rektör Yardımcısı sayın Adem Yerinde yer aldılar.
‘‘Toplumumuzun Derdine Derman-Hz.Muhammed (s.a.s.)'' başlığı altında yapılan programda kıymetli konuşmacıların yanı sıra sayın Sami Süleymanın müdürlüğünü yaptığı Mestanlı ilahiyat lisesi öğrencileri tarafından ilahiler okundu Peygamberimize adanmış şiirler söylendi.
Proğramın sonunda geçen yıl düzenlenmiş olan "Eğitime katkı" kampanyasında en çok yardım toplayan caami encümenliklerine hediyeler sunuldu.
Sofya'dan ve Türkiye'den gelen misafirler proğram sonrası Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azisi ziyaret ettiler. Burada sayın Azis Kırcaali'de yapılacak olan ikinci caami ile ilgili bilgiler sundu.

Kırcaali bölge müftüsü Şabanali Ahmed ile Başmüftü dr. Mustafa Hacın'ın açılış konuşmalarını aşağıda dinleyebilirsiniz.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER