KIRCAALİ'DE HİPERMARKET "TEHNOPOLİSİN" TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDIÇarşamba, 22 Ağustos 2007

KIRCAALİ'DE HİPERMARKET Dün 22 Ağustos 2007 yılında beyaz eşya, siyah eşya, ofis ve yüksek teknoloji ürünleri satan "TEHNOPOLİS" hipermarket zincirinin Kırcaali'de temel atma töreni yapıldı. Bu hipermarket zincirlerinin 17 nci mağzası olacaktır ve açılış töreni aralık 2007 yılında olması planlanıyor. İnşat Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis ve "TEHNOPOLİS - Videolux Holding" yönetim kurulu başkanı sayın Todor Belçev tarafından başlatıldı.
Çağadaş hipermarket modern bir alışveriş merkezi kurulması yönünde büyük bir projenin başlangıcdır. Bu proje "Tehnopolis" ve şu ana kadar Bulgaristana 100 milliyon leva değerinde yatırırım İspanya, "Delta Grup" işbirliği çerçevesinde gerçekleşiyor. Çağdaş alişveriş merkezi "Tehopolis" hipermarketi, uluslarası otogardan ve birçok küçük hizmet mekanlarından oluşacaktır. Toplam alışveriş merkezinin alanı yaklaşık 5 000 m2 ve Kırcaali Belediyesi ve Bölgesinde yaşayan insanlara yeni alışveriş ve hizmet olanakları verecektir. Projenin içerisinde 100 otoluk park yeri de bulunuyor.
"Tehnopolis" Kırcaali şehrinin merkez kısmında "Belomorski" sokağında bulunuyor-/eski uluslararası otogar/. Hipermarketin açılışı ile 70 yeni iş yeri açılacaktır.
Temel atma töreninde Todor Belçev Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis' e gerekli izinlerin ve diğer evrakların kısa bir süre içerisinde alınması yolunda gösterdiği yardım ve kolaylıklar dolaysıyla teşekkür etti. Peder Petır ve Kırcaali Bölgesi Müftüsü Şabanali Ahmed dualar okudular ve hipermarketin sahiplerine bol müşterili günler dilediler.
Kırcaali Belediyesi Belediye Başkanı müh. Hasan Azis aracılıyla sayın Todor Belçev Kırcaali' de Çocuk Esirgeme Kurumuna ikitane otomatik çamaşır makinası bağışladı.DİĞER HABERLER