KIRCAALİ'DE KUTLU DOĞUM PROĞRAMI DÜZENLENİYORPazartesi, 16 Nisan 2007

KIRCAALİ'DE KUTLU DOĞUM PROĞRAMI DÜZENLENİYOR16- 22 Nisan 2007 yılı Bulgaristan'ın farklı yerlerinde "Kutlu doğum" programları gerçekleşecek. Bulgaristan genelinde baş müftülüğünün önceliğinde ve bölge müftülüklerinin yardımıyle toplam 14 program düzenlenecek.
Kırcaali'de 21 Nisan /Cumartesi/ saat 10,00 da "Royal" sinema salonunda gerçekleşmesi planlanan etkinlik ile ilgili Kırcaali il müftüsü Şabanali Ahmet şu açıklamada bulundu:
"Kutlu doğum yapılaması artık Bulgaristan'da gelenek haline geldi. Bu mevlit kandili, yani peygamberimizin dünyaya teşrifiyle ilgili yapılıyor. 10 yıldan bu yana her yıl Bulgaristan'da "Kutlu doğum" kutlanılıyor. Bu programların yapılmasının asıl amacı insanları biraraya getirmek ve gelenlere peygamberi tanıtmak. Ve bundan istifade ederek peygamberimizin hayatımızdaki rolünü keşfetmelerini sağlamak.
Kırcaali'de programına yaklaşık 500 kişi davet ettik. Etkinliğe Bulgaristan baş müftüsü, il belediye başkanları, sosyal kurumlar temsilcileri ve Türkiye'den de birçok misafirin katılması bekleniyor".


DİĞER HABERLER