Kırcaali’den bir grup, İlhan Küçük’ün daveti üzerine Brüksel’i ziyarette bulunuyorSalı, 14 Haziran 2022

Kırcaali’den bir grup, İlhan Küçük’ün daveti üzerine Brüksel’i ziyarette bulunuyor

Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, Kırcaali'den Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) üyeleri ve destekçilerinin Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret ettiği Bulgaristan'dan AP’ye bir ziyaret düzenledi.

Ziyaret sırasında katılımcılar, AB kurumlarının çalışmalarıyla tanışma, AB’nin tarihçesi ve işleyişi hakkında bir konferansa katılma, İlhan Küçük ile yüz yüze görüşme ve konuşma fırsatı buldular.

Avrupa Parlamentosu üyesi olarak faaliyetlerinden ve görevlerinden bahseden İlhan Küçük, HÖH’ün liberal ailenin saygın bir üyesi olduğuna özellikle dikkat çekti. AP Milletvekili, Kırcaalili gruba hitaben yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “HÖH’lü AP milletvekilleri Avrupa sahnesinde kesinlikle ihmal edilmiyor, tam aksine yıllar içinde HÖH, ülkedeki ve Avrupa'daki siyasi hayata karşı sorumlu bir tavrı olan sistemik bir parti olduğunu kanıtladı. Burada kimse aşırı milliyetçileri ve popülistleri kabul etmiyor. HÖH’ün bölgesel ve Avrupa düzeyinde bir istikrar ve kalkınma faktörü olarak kabul gördüğü açık, bu nedenle çabalarımız takdir edilmekte ve ödüllendirilmektedir. Çalışmalarımız, daha verimli, işlevsel ve halka daha yakın bir AB inşa etmeyi amaçlıyor. Ancak aynı zamanda AB’nin uluslararası sahnede yeterince güçlü olmasını amaçlıyoruz” dedi.

 

 


DİĞER HABERLER