KIRCAALİ'Lİ BİR TÜRK GENCİNDEN ALMANLARA HUKUK DERSİ



Salı, 10 Ekim 2006

KIRCAALİ'Lİ  BİR TÜRK GENCİNDEN   ALMANLARA HUKUK DERSİCoşkun Ahmed Almanya Roştok Universitesine asistan olarak davet edildi. O almanlara avrupa hukuku dersleri verecek. Uluslararsı hukuk ve uluslararası ilişkiler dersi veren profesör Hans Şuts"a asistanlık edecek.
Coşkun ilk alfabe kitabını Kırcaali ili Gorno Prahovo / Tozçalı / köyünde eline almıştır. Daha sonra Türkiye'de yaşamakta ve okumaktadır. Bulgaristana dönüyor ve Kırcali dil lisesine kayıd oluyor. Ve liseden taktir ile mezun oluyor.
Hukuk hevesi marketing ve işletme derslerinden provoke edilmiştir. Devlet yönetim inceliklerini zevk ile okumaktadır.
Mezun olduktan sonra Almanya Roştok Universitesi Hukuk bölümüne müracat etmektedir. Ders sıralarında profesör Hans Şnuts ile tanışır ve bu genç profesörün ilgisini çeker. Profesör genç adamdan çok etkilenir ve onu asistanı olarak davet eder.
"Benim önümde ikitane yol vardır: biri akademik yol ve diğeri ise avukat olarak çalışmak", diyor Coşkun.
Onun amacı Türkiye ve Bulgaristan arasında ki elektrik işbirliğinin hukuk temeleri üzerine doctora yapmaktır. Coşkun Ankara'da yaşayan kız arkadaşı tarafından da büyük destek almaktadır. Coşkunun küçük kardeşi abisini örnek alarak Almanya Hanofer Üniversitesi Diş Hekimlik bülömüne yazılıyor.

Bukadar gençler ve bukadar kibirliler. Aferim.




DİĞER HABERLER