KIRCAALİ'NİN DEDELER /MİLADİNOVO/ KÖYÜNDEKİ İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÜZ ADET ÜNİFORMA HEDİYE EDİLDİÇarşamba, 23 Mayıs 2007

KIRCAALİ'NİN DEDELER /MİLADİNOVO/ KÖYÜNDEKİ İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÜZ  ADET ÜNİFORMA HEDİYE EDİLDİBursa Osman Gazi Belediyesi tarafından sağlanan yüz adet öğrenci üniforması bu gün törenle Dedeler köyü ilkokuluna teslim edildi. Törene Bursa Kırcaaliler Derneği Başkanı Rafet Adalı, Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, Osman Gazi Belediye meclis üyeleri Emir Cemal Beşkardeş ve Rıfat Yolu ve çok sayıda misafir katıldı.

Müh. Hasan Azis Osman Gazi Belediyesi temsilcilerine yapılan bağıştan dolayı teşekkür etti ve gelecekte de iki Belediye arasındaki dosluğun ve işbirliğinin devam etmesini diledi.

BURSA'DAN GELEN KONUKLAR KIRCAALİ HABER'E ŞU AÇIKLAMALARI YAPTILAR:

Osman Gazi Belediye meclis üyesi RIFAT YOLU:

- Osman Gazi Belediyesi Kırcaali belediyesini kardeş şehir seçmiştir. Bu yüzden burada bulunuyoruz. Biryandan kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmek ve diğer taraftan da yardımlar ve dosluk köprüsü kurulması nedeniyle Osman Gazi Belediye Başkanı RECEP ALTEPE, bizleri iki meclis üyesini, aynı zamanda da Kırcaaliler Derneği Başkanı Rafet Adalı'yı görevlendirdiler. Biz de bu gün programın ilk ayağ Dedeler köyü ilkokuluna 100 adet takım elbise getirdik. Bu aradaKırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ile görüşeceğiz ve ondan sonra da önümüzdeki günlerde de neler yapacağımızı planlayacağız. Gelecek için çok güzel planlarımız var, İnşallah kardeş şehir olarak laikle üstesinden geleceğiz. Kırcaali'ye ilk kez iki yıl önce Üsküp ziyareti sırasında uğramıştık ve ilk dostluk köprüsü o zaman atılmıştı. Burada çok güzel ağırlanmıştık.

Geçen sene de Osaman Gazi Belediyesi olarak Kırcaali'de düzenlenen Toplu Sunnet merasimine yardımda bulunmuştuk, şimdi de bu okulumuza yardım ediyoruz. İnşallah bu hizmetlere ileride de devam edeceğiz.

Bursa Kırcaaliler Derneği Başkanı Rafet Adalı'nın, Kırcaali Belediye Başkanı Sayın Hasan Azis'in ve Osman Gazi Belediye Başkanımız Cemal Tepe'in önderliğinde ve organizasyonu biz yapmak üzere önümüzdeki sene için çok mütiş planlarımız var herkez görecek.

Bursa Kırcaaliler Derneği Başkanı RAFET ADALI :

- Kırcaaliler Derneğinin buraya şube açma istememizin nedeni buradaki okullara yardımcı olmak, onlara giyisi sağlamak, yoksul çocuklara para yardımı yapmak, akıllı ve ileri zekâlı çocuklara burs verip yüksek tahsil yaptırmaktır. Bu günkü olay bunun bir başlangıcıdır, bundan sonra da devam edecektir. Kırcaali derneği olarak başlıca amacımız budur.

Kırcaali belediye Başkanı Sayın Hasan Azis'ten derneğimize buradan yer talep ettik. Allah kısmet ederse yer verdığı zamanda derneğimizi hemen burada faaliyete geçireceğiz ve soydaşlarımıza hizmet edeceğiz.

Osman Gazi Belediye meclis üyesi EMİR CEMAL BEŞKARDEŞ :

Tüm Kırcaali'deki hemşerilerimize ilk önce selamlarımızı iletiyorum. Türkiye'den onlara selam ve sevgi getirdik. Türkiye'den buraya yapılan yardımlar büyük Türkiye'nin Kırcaali'deki soydaşlarımızın arkasında olduğunu göstermektedir. Onların Türkiye'ye ve oradaki kardeşlerine güvenmeleri, bize mutluluk veriyor. Geçen yıl da geldik buraya Sünnet merasimine katılmak için. Burasını çok seviyoruz. Bursa'da Kırcaali mahallesi bile var. Kırcaali kadar nüfüsü olan bir mahalle.

Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis'in buradan çalışmalarını izliyoruz, görüyoruz, takip ediyoruz, bu da bizi mutlu ediyor. Başarılı bir Belediye başkanınız var. Bundan sonra biz Türkiye olarak ufak da olsa bu yardımlarımızı sürekli hale getirmek için mücadele edeceğiz. Yardımları ulaştırma konusunda bize en büyük desteği Kırcaali Derneği başkanı Rafet Adalı veriyor. Kırcaali halkına sevgiler sunuyoruz.


DİĞER HABERLER