KOMŞU ÜLKELERİN ÖĞRENCİLERİ DOSTLUK İÇİN BİR ARAYA GELDİ



Çarşamba, 11 Mart 2009

KOMŞU ÜLKELERİN ÖĞRENCİLERİ DOSTLUK İÇİN BİR ARAYA GELDİYunanistan ve Bulgaristan'dan gelen çok sayıda öğrenci Edirne'de Türk öğrencilerle buluştu. Öğrenciler Trakyalılar Vakfı tarafından organize edilen ve Türk-Bulgar-Yunan Dostluk ve Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında bir araya geldi.
Vakıf görevlileri tarafından Pazarkule ve Kapıkule sınır kapılarında karşılanan konuk öğrenciler ilk önce Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nün bulunduğu Karaağaç Mahallesi'ne geçti. Rektörlüğün tarihi binasını gezen öğrenciler daha sonra Lozan Müzesi'ndeki eserleri inceledi. Ardından Lozan Anıtı önünde bir araya gelen öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.
Öğrenci programı ile ilgili bilgi veren vakıf görevlisi Seden Hüseyinoğlu, Türk-Bulgar-Yunan Dostluk Haftası etkinlikleri çerçevesinde 3 ulusun gençlerinin bir araya geldiğini belirtti. Hüseyinoğlu, "Bu tür beraberliklerin gelecekteki ilişkilere olumlu yönde katkı sağlayacağını inanıyoruz. Gelecekte de bu programların devam etmesini istiyoruz. Bugünü birlikte geçirecek olan öğrencilerimiz, müzeleri gezecekler ve birtakım kültürel ve sosyal etkinlikleri birlikte yaşayacaklar. Bu programlar kapsamında öğrenciler kültürlerin ortak öğelerini birbirlerine göstermeye çalışacaklar." diye konuştu.


DİĞER HABERLER