KORE CUMHURİYETİ SOFYA BÜYÜKELÇİSİ'NİN KIRCAALİ'YE İLK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİPerşembe, 13 Kasım 2008

KORE CUMHURİYETİ  SOFYA BÜYÜKELÇİSİ'NİN KIRCAALİ'YE İLK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİBugün Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kore Cumhuriyetinin Bulgaristan'da tam yetkili elçisi Sayın Zo Sung Cu ile görüştü. Sayın Cu, büyük elçililiğin iki genel sekreter Sayın Li ve Sayın Kim Zin Yon ile birlikte geldi. Bugünkü ziyaretleri, ağaçlandırma ve ormanları koruma sebebiyledir ve Devlet Orman Ajansı Başkanı Stefan Yurukov'un tavsiyesiyle gerçekleştirilmekte.
Bugünkü görüşmede Kırcaali Belediye Başkanı Yardımcısı Elisaveta Kehayovaö Kırcaali Bölge Orman İdaresi Müdürü Aynur İbryamova ve idare uzmanları da yer aldı. Görüşme esnasında Mühendis Azis şu anda gerçekleştirilen büyük alt yapı projelerini tanıttı ve şehrin gelecekte yapılabilecek gelişim fikirlerini ortaya attı. Kırcaali Belediye Başkanı Arpezos-Kuzey ve Arpezos-Güney parklarının dahil olduğu gerçekleştirilecek projeleri tanıttı.
Sayın Zo Sung Cu konuşmasında şunların altını çizdi: "Kırcaali ziyaretimden çok mutluyum. Şimdiye kadar şehriniz hakkında neredeyse hiç bir şey bilmiyordum, fakat burada gördüklerim, beklentilerimin çok üstündeydi. Bu üç gün içerisinde ağaçlandırma ve orman korumasıyla ilgili tüm bölgeleri gezdim. Kıcaali Orman İdaresi birçok şeyler başardığını düşünüyorum. Doğanız sizlerin gururu olmalıdır."
Sayın Cu Hasan Azis tarafından tanıtılan proje ve fikirlerinden çok etkilendi.
Sayın Cu şunları da ilave etti: "Sizler her yönde gelişim imkanlarına sahipsiniz, bizler ise Büyük Elçilik olarak bizim ülkemizde şehrinizin tanınması için elimizden geleni yapacağız."
Kore misafirleri, dostluklarının bir simgesi olarak mühendis Azis'e resim hediye ettiler.


DİĞER HABERLER