MAMUŞA'DA "MAMUŞA ATATÜRK LİSESİ " İSMİ VERİLDİSalı, 18 Kasım 2008

MAMUŞA'DA Geçen hafta içerisinde Mamuşa Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirldi.,Gerçekleştirilen Meclis toplantısı, -2009-2011 Orta Vadeli bütçenin görüşülmesi,-Şirket vergileri görüşülmesi,-Mamuşa Belediyesi Tüzük Komisyonun Kurulması,-Vergilerden toplanan gelir dağılımı planlanması, Mamuşa Lisesine "Atatürk Lisesi" ismin verilmesi için toplantının açıklanan noktalardan toplantı devam etti. . Toplantının devamında ise Mamuşa Belediyesi Meclis toplantısında Belediye Başkanı Arif Bütüç yaptığı açıklamada, Mamuşa Belediyesi 2009 yılı bütçesinin planlamaya göre 723.311 Avro olarak öngörülüyor. Belediyede 2009 yılının ocak ayından itibaren 119 kişinin çalışacağını söyleyen Arif Bütüç, 2007 yılında vergileri 50% oranında düşürdükten sonra vergilerin toplanmasında gösterilen 225% oranında artış nedeniyle Kosova Ekonomi ve Maliye Bakanlığı tarafından teşvik primi aldıklarını da belirtti.
Gerçekleştirilen Meclis toplantıda, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç'ün konuşmasından sonra, Mamuşa Belediye Meclisi toplantısında 2009-2011 orta vadeli bütçe kabul edildi ve vergi konusu görüşüldü. Meclis üyeleri bu yıl Mamuşa Belediyesine devredilen liseye "Mamuşa Atatürk Lisesi" ismini vermeye karara bağladı.
Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, 2000 yılından 2006 yılına kadar şirketlerin ödenmeyen vergi borçlarına 31 Aralık 2008 tarihine kadar ödeme şartıyla 70% oranında vergi affının uygulanmasına gidileceğini de bildirdi.
Arif Bütütç, önümüzde ki ayının sonuna kadar Kosova Cumhuriyeti Özyönetim Yerel Yasasına dayanarak Mamuşa Belediyesinin iç örgütlenmesi sürecinin tamamlanması gereğine de işaret etti.
2007-2008 öğretim yılına kadar Prizren'nin "Gjon Buzuku" Lisesi uydu sınıfları olarak çalışan Mamuşa Lisesinin Mamuşa Lisesine devredildiğini söyleyen Arif Bütüç, yapılan öneri ve değerlendirmeden sonra liseye "Mamuşa Atatürk Lisesi" isminin verildiğini bildirdi. Mamuşa Belediye Meclis toplantısı başarılı geçti.


DİĞER HABERLER